En İyi Hard Disk (Sabit Disk/HDD) Markaları

en iyi hard disk

Herkese merhaba. En iyi hard disk markalarını sizlerle paylaşacağım yazıma hoş geldiniz. Son zamanlarda sizlerle hard diskler ile ilgili 2 adet yazı paylaşmıştım. Bunlardan ilki hard disklerin temel çalışma prensipleri ve özellikleri hakkında bilgi veren Sabit Disk (Hard Disk/HDD) Nedir? başlıklı yazımdı. Bir diğer yazım ise hard disk satın alacaklar için dikkat etmeleri gereken noktaları paylaştığım Hard Disk (Sabit Disk/HDD) Satın Alma Rehberi başlıklı yazımdı. Eğer bu yazılarımı daha önce okumadıysanız yazılara gitmek için doğrudan üstlerine tıklamanız yeterli. Yazıların başlıklarına verdiğim link ile doğrudan yazılara yönlendirileceksiniz.


Şimdi gelelim bu yazının konusuna. Diyelim ilk aşama olarak hard diskler hakkında temel bilgiye sahipsiniz. Nedir, ne işe yarar, özellikleri nelerdir hepsini biliyorsunuz. İkinci aşama olarak ise sabit disk alacağınız zaman bakmanız gereken noktalar hakkında yeterli bilgiye de sahipsiniz. Bu yazı bunların devamı olarak üçüncü aşama olacak ve bu yazıyla birlikte hard disk markaları hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz.

Hard disk piyasasında diğer donanım parçaları piyasalarına göre fazla bir marka seçeneği bulunmamakta. Ben bu yazı içerisinde sizlerle zaten az olan bu markalar içerisinden en çok tercih edilen ve en güvenilir olan markaları paylaşacağım. İşte o markalar:

  • En İyi Hard Disk (Sabit Disk/HDD) Markaları

  • SEAGATE

Seagate, sabit disk ve depolama çözümleri üretmektedir.1979 yılında Shugart Teknolojileri olarak kurulan, Martı Ugland Evi Cayman Adaları’nda da nominal karargâh ve Scotts Valley, California’da büyük bir operasyonel ofis bulunmaktadır.


  • TOSHIBA

Toshiba Corporation Japonca: 株式会社東芝, çokuluslu bir Japon üretim şirketidir. Genel merkezi Tokyo, Japonya olan şirket, tüketici ürünleri elektronik cihazlar ve parçaları konusunda dünyanın sayılı markalarından biridir.


  • WD (Western Digital)

Western Digital Corporation dünyanın en büyük sabit disk üreticisi şirketlerinden biridir. Genel merkezi San Jose, Kaliforniya ABD’de yer almaktadır.

En güvenilir ve en çok tercih edilen sabit disk markalarını sizlerle paylaştığım yazım burada sona ermekte. Bu markaları sizlerle paylaşmadan önce sadece ülkemizde satışı bulunan markaları inceledim ve bu markalar içerisinden de en bilinenlerini yazıma dahil ettim. Nasıl bir sabit disk alacağınıza karar vermişseniz fakat hangi markayı tercih edeceğiniz konusunda kararsız kalmışsanız bu yazı içerisindeki markaların ürünlerini rahatça tercih edebilirsiniz. Sizlerle paylaştığım bu markalar herhangi bir kritere göre sıralanmamıştır. Sabit disk konusunda kendisini kanıtlamış olan bu markalar size beklediğiniz kaliteyi kesinlikle sunacaktır. Sonraki listelerde görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir