Ryzen İşlemcili Acer Nitro 5 Notebook Satışa Çıktı

Acer, Nitro 5 isimli oyuncu dizüstü bilgisayarını Ryzen 7 işlemcilerle güncellemişti. Güncellenmiş Acer Nitro 5 notebook ülkemizde de satışa sunuldu. Acer Nitro 5, AMD Ryzen 7 3750H işlemci ve Radeon RX 560X ekran kartı ile birlikte Full HD oyunlarda makul bir performans sergileyebiliyor. Ayrıca bu notebook farklı konfigürasyon seçeneklerine de sahip.

Acer’ın Nitro 5 dizüstü bilgisayarı 15.6 inç boyutunda Full HD çözünürlükte bir ekrana sahip. Bu ekran oldukça ince çerçeveye sahip olması sebebiyle %80 civarında bir ekran/kasa oranı sunuyor. Ayrıca ekran 120 Hz FreeSync desteği ile oyunlardaki yırtılmaların da önüne geçebiliyor.


Nitro 5 gücünü 2.3 GHz hızında çalışan Ryzen 7 3750H işlemciden alıyor. Ekran kartı olarak ise Radeon’un RX 560X ekran kartı tercih edilmiş. Bu işlemci/ekran kartı ikilisi oyunlarda Full HD çözünürlükte iyi bir performans sunabiliyor. Çift fandan oluşan CoolBoost teknolojisi sayesinde otomatik moda göre %10 oranında daha iyi bir soğutma sağlanabiliyor. Ayrıca NitroSense uygulaması ile fanlar kontrol edilebilmekte.

Cihazın diğer özelliklerine bakacak olursak 16 GB’a kadar DDR4 SDRAM, 256 GB’a kadar SSD ve 1 TB’a kadar HDD gibi seçenekler mevcut. Killer Ethernet E2500 kartı, MaxxAudio ses sistemi ve WiFi5’te Acer Nitro 5’in sahip olduğu diğer özellikler arasında yer alıyor. Acer’ın Ryzen işlemcili Nitro 5 için belirlemiş olduğu başlangıç fiyatı ise 6.999 TL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir