PUBG Lite Lipton Kasası Nasıl Alınır? İçinde Neler Var?

Bir süredir aktif olan PUBG Lite Lipton kasası kampanyasıyla ilgili bir içerikle sizlerleyim. Bu yazının konusu Lipton İce Tea ile yapılan anlaşma dahilinde, PUBG Lite oyunu içinde Lipton İce Tea kasası sahibi olmak olacak. Yazıda kampanyanın şartlarından, kasayı almak için kodu alma ve aktif etme işlemlerinden bahsedeceğim. Öncelikle hala bilmeyenler varsa, PUBG ile ilgili olarak kısa bir bilgi vereyim.

PUBG, battle royale türünde popüler bir bilgisayar oyunudur. PUBG, çıktığı günden bu yana hala satın alınan ve oynanan, yayınları ilgiyle izlenen bir oyun. PUBG’nin yapımcıları, PUBG’yi piyasaya sürdükten sonra oyuna oldukça yüksek olan ilgiyi gördüler ve önce oyunun mobil sürümü olan PUBG Mobile‘ı ardından da PUBG Lite‘ı piyasaya sürdüler.


PUBG Mobile, PUBG’yi mobil cihazlarda ve oldukça düşük sistem özelliğine sahip bilgisayarlarda oynamak isteyen kişilere hitap etmekte. PUBG Lite ise doğrudan düşük sistem özellikli bilgisayarlar için piyasaya sürüldü. PUBG Lite, PUBG Mobile’a nazaran PUBG’ye daha yakın grafik ve oynanışa sahip. Ayrıca PUBG’yi oynamak için öncelikle bir ücret karşılığı satın almak gerekmekteyken PUBG Mobile ve PUBG Lite tamamen ücretsiz bir şekilde oynanabiliyor.

PUBG hakkında paylaştığım bu bilgilerden sonra yazımızın ana konusuna geçiş yapalım. PUBG Lite’ta içinden oyun içi eşyaların çıktığı kasalar bulunmakta. Lipton ile yapılan anlaşma dahilinde, Lipton İce Tea açma halkalarından bir şifre çıkmakta. Bu şifre, PUBG Lite oyunu için bir Lipton İce Tea kasası vermekte. Kasa, kampanyaya özel olarak hazırlanmış bir kasa ve içinden normalde oyunda yer alan kasalarda bulunmayan eşyalar yer alıyor. Şimdi gelin öncelikle kasada yer alan eşyalara bir bakalım.

PUBG Lite Lipton Kasası İçinde Hangi Eşyalar Bulunmakta?

Lipton İce Tea kampanyası için özel olarak hazırlanmış olan PUBG Lite Lipton kasası içerisinde toplam 14 adet eşya bulunmakta. Sahip olduğunuz Lipton İce Tea açma halkasındaki şifre ile 1 adet PUBG Lite Lipton kasası sahibi oluyorsunuz. Bu kasa içerisinden de aşağıda neler olduğunu tek tek paylaştığım 14 adet eşyadan şansınıza çıkan 1 tanesini kazanıyorsunuz. İşte PUBG Lite Lipton kasası içinde yer alan eşyalar:

 1. 20.000 BP
 2. 5.000 BP
 3. 1.000 BP
 4. 500 BP
 5. 100 BP
 6. Ceket
 7. Kapşonlu
 8. Paraşüt
 9. Şapka
 10. Tişört
 11. Ayakkabı
 12. Güneş Gözlüğü
 13. Pantolon
 14. Şort

İlk 5 maddede yer alan hediyeler size oyun içi para vermekte. Bu oyun içi paralar ile oyunda eşya veya kasa alabilirsiniz. İlk 5 madde dışında yer alan hediyeler ise Lipton temalı olarak hazırlanmış olan, oyun içi karakterinize giydirebileceğiniz eşyalardan oluşmakta.


PUBG Lite Lipton Kasasının Şifresi Nerede Yazıyor?

PUBG hakkında bilgi verdik, PUBG Lite Lipton kasasının içeriğinden bahsettik, sıra geldi bu kasa nasıl alınır sorusunun cevabına. Öncelikle bu kampanya dahilinde olan 200ml, 330ml veya 500ml Lipton İce Tea’lerden tane satın almanız gerekmekte. Satın aldığınız Lipton İce Tea’nin PUBG Lite kampanyası dahilinde olup olmadığını öğrenmek için kutunun üzerine bakmanız yeterli. Eğer kampanya dahilinde bulunan bir Lipton İce Tea aldıysanız kutunun üzerinde buna dair bilgileri göreceksiniz. Satın alma kısmını geçtik, gelelim kod kısmına. Öncelikle Lipton İce Tea’nin açma halkasını tamamen kaldırın. Alt tarafında toplam 10 haneden oluşan bir şifre göreceksiniz. İşte bu şifre size oyun içi bir Lipton kasası verecek fakat öncelikle bu şifreyi kullanarak bir kod almanız gerekmekte.

PUBG Lite Lipton Kasasının Kodu Nasıl Alınır?

Açma halkasının altında yer alan 10 haneli şifreyi buldunuz. Şimdi sıra bu şifre ile Lipton kasası kodunu almaya geldi. Bu kodu almak için 2 yöntem mevcut.

 1. Öncelikle buraya tıklayın. Açılan pencerede “Lipton İce Tea Şifren” bölümüne açma halkasının altında yazan 10 haneli şifreyi girin. Ardından “PUBG Lite’da Kayıtlı E-Posta Adresin” bölümüne PUBG Lite’a üye olurken kullandığınız e-posta adresinizi yazın. Bu 2 bölümü doldurduktan sonra “Lipton Kasanı Al” butonuna tıklayın.
 2. İlk olarak bilgisayarınızda yüklü olan PUBG Lite oyununun simgesine tıklayın. Karşınıza çıkan pencerede oyuna üye olurken yazdığınız e-posta adresinizi ve şifrenizi yazarak oturum açın. Sonrasında karşınıza çıkan ekrandan Lipton İce Tea kampanyası ile ilgili resmi bularak üzerine tıklayın. Tıkladıktan sonra ilk maddede doğrudan size linkini vermiş olduğum sayfa açılacak. Devamında ilk maddede yazan aynı işlemleri uygulayın.

İki yöntemden birini kullanarak kampanya sayfasına ulaştınız ve Lipton İce Tea şifreniz ile birlikte PUBG Lite e-posta adresinizi yazıp “Lipton Kasanı Al” butonuna tıkladınız. Eğer yazdığınız bilgilerde bir yanlışlık yoksa karşınıza bir Lipton kasası kodu çıkacak. Bu kodu tamamen seçerek kopyalayın, çünkü kodu oyun içinde ilgili yere yapıştıracaksınız. Almış olduğunuz bu kod aynı zamanda e-posta adresinize mail olarak ta gönderilecek.


PUBG Lite Lipton Kasasının Kodu Nasıl Aktif Edilir?

Tüm bu işlemleri hallettikten sonra şimdi elinizde bir adet kod var. Öncelikle PUBG Lite oyununa girin. Lobide üst kısımda yer alan “Dükkan” sekmesine tıklayın. Ardından ekranın sol alt tarafında yer alan “Bonus / Hediye Kodu Ekle” butonuna tıklayın. Açılan pencereye almış olduğunuz Lipton kasası kodunu doğrudan yapıştırın veya yazın. “Tamam” dedikten sonra Lipton kasanızı almış olacaksınız.

PUBG Lite Lipton Kasası Nerede ve Nasıl Açılır?

Kodu yazdınız ve kasanızı aldınız peki kasa nerede ve nasıl açacaksınız? Kodu yazdıktan sonra kasayı hemen açabileceğiniz bir seçenek belirecek fakat o pencereyi kapatmış olabilirsiniz. Bu yüzden kasayı açabileceğiniz bir diğer seçeneği de sizlerle paylaşacağım. Öncelikle oyunda ekranın üst kısmında yer alan “Envanter” butonuna tıklayın. Açılan ekrandan “Eşyalar” bölümüne girin. Kasanız burada karşınıza çıkacak. Kasanızı buradan açabilirsiniz.


PUBG Lite Lipton İce Tea Kampanyası İle İlgili Detaylar

Şimdiye kadar kampanya ile ilgili bazı detayları sizlerle paylaştım. Bu bölümde o detaylarla birlikte diğer bilgileri de sizlerle paylaşacağım. Öncelikle her Lipton İce Tea açma halkası ile 1 adet Lipton kasası elde edebilirsiniz. Elde edeceğiniz kasadan ise yukarıda paylaşmış olduğum 14 hediyeden sadece 1 tanesi size verilmekte. Oyun içi para hediyesinin bir süresi olmamakla birlikte eşyaların süresi mevcut. Eşyaların süresi, her birinin üzerinde ayrı olarak yazmakta. Süre dolduktan sonra eşyalar gidecek ve tekrar kullanamayacaksınız. Bu bakımdan bakıldığı zaman kasadan çıkabilecek en iyi hediye kesinlikle oyun içi geçerli paralar. Kampanyanın son geçerlilik tarihi ise 31 Mart 2020.

Evet, bu yazının da böylece sonuna geldik. Yazı içerisinde sizlerle şifrenin nerede yazdığı, kodun nasıl alınacağı ve aktif edileceği, kasanın nasıl açılacağı, kasanın içinde nelerin yer aldığı gibi bilgileri paylaştım. Ayrıca son bölümde de kampanya ile ilgili belli başlı detayları da sizlerle paylaştım. Kampanya ile ilgili tüm detaylar için buraya tıklayarak ilgili sayfaya gidebilir, oyun kategorisindeki diğer içeriklerimi okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir