Nintendo, Switch Lite İçin Yeni Oyunlar Çıkartacak

Nintendo, taşınabilir oyun konsolu Switch Lite ile elde ettiği başarının ardından 3DS oyun çeşidini arttırma kararı aldı. Bu da 3DS sisteminin ne kadar yüksek başarı kaydettiğinin bir göstergesi.

Nintendo Switch Lite ile iyi bir başarı elde eden Nintendo, bazı popüler oyunları 3DS’e getirmek için hazırlandıklarını açıkladı. 3DS sisteminin başarısını görmezden gelmesi mümkün olmayan Nintendo, Switch Lite için oyun gamını genişletme çalışmalarına başladı. Nintendo’nun taşınabilir oyun konsolu Switch Lite, Switch’e göre daha ince ve hafif bir yapıda olmasıyla büyük beğeni kazandı. Bu kompakt tasarım, yanında sürekli bir oyun konsolu taşımak isteyenler için büyük bir artı oluşturuyor.


Wall Street Journal’dan Takashi Mochizuki’ye göre Nintendo şefi Shuntaro Furukawa, Switch Lite için daha fazla 3DS oyunu hazırlandığını açıkladı. Switch Lite 2 gün gibi bir sürede 11 milyon satış rakamına ulaşmıştı. Bu satış rakamı göz önüne alındığında, yeni 3DS oyunlarının hazırlandığı haberinin doğru olması kuvvetle muhtemel.

Nintendo’nun hangi oyunları 3DS sistemine getireceği şu an için belirsiz. Bunun yanında Nintendo’nun “Brain Age” oyunlarını canlandırma fikri olduğu düşünülüyor. Ayrıca mevcut popüler 3DS oyunlarının elden geçirilerek daha iyi grafiklerle tekrar oyunculara sunulması da beklentiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir