Microsoft Edge İçin Yeni Logo Yolda

Microsoft’un Windows işletim sistemlerinde varsayılan internet tarayıcısı olan Microsoft Edge için yenilenme vakti geldi. Microsoft kaynaklı bilgilere göre Edge’in altyapısı ve logosunda değişikliğe gidilecek.

Microsoft Edge, Windows 10 ile birlikte hayatımıza giren Microsoft’un en güncel internet tarayıcısı. Microsoft için Windows 10’dan önceki işletim sistemlerinde bulunan İnternet Explorer ne ise Windows 10’da bulunan Edge’de aynı konumda. Bu yüzden Microsoft her zaman internet tarayıcısı olarak kullanıcılara Edge’i önermekte.


Microsoft Edge 2015 yılında çıkışını gerçekleştirmişti. Edge’in logo tasarımında Explorer’ın logo tasarımı baz alınmıştı ve bu yüzden iki logo birbirine oldukça benzemekte. Microsoft şimdi ise Edge’i yenileme kararı aldı ve Edge, Chromium tabanlı olarak yenilenecek. Bununla birlikte logosu üzerinde de bir değişikliğe gidilecek. Microsoft Edge’in yeni logosu, mevcut logosundan oldukça farklı olacak.

Yeni logonun tasarımı fikir olarak Edge’de yer alan mini bir sörf oyunundan bir parça olarak ortaya çıktı. Logo ilk bakışta bir dalgayı andırdığı gibi aynı zamanda yine Edge’in baş harfi olan “E” olarak görünmeye de devam edecek. Ayrıca yeni logo tasarlanırken, başta Ofis Uygulamaları paketi olmak üzere diğer Microsoft uygulamalarının mevcut logolarına da benzer şekilde gradyan stillere yer verildi.

Microsoft Edge’in logosunun Android ve PC’de eş zamanlı olarak yenilenmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir