MHRS Randevu İptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

mhrs randevu iptal etme

Herkese merhaba. MHRS üzerinden randevunuzu nasıl iptal edebileceğinizi anlatacağım MHRS randevu iptal etme rehberine hoş geldiniz. Rehber içerisinde elimden geldiğince basit ve anlaşılır şekilde söz konusu işlemin nasıl yapıldığını adım adım sizlere anlatmaya çalışacağım.

Bundan hemen önce de MHRS ile ilgili başka bir içerik paylaşmıştım. O içeriğin konusu ise MHRS üzerinden randevu talep yenileme işlemiydi. Eğer MHRS üzerinden randevu talep yenileme işleminin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız buraya tıklayarak ilgili rehbere ulaşabilirsiniz.

Randevu almak kadar iptal etmekte önemli. Çünkü genellikle randevu zor düşüyor ve bazı bölümler için aylarca bile randevu beklemeniz gerekebilmekte. Bu sebeple de gidemeyeceğiniz randevunuzu iptal ederek başkalarının o randevuyu alarak yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

MHRS sistemine hem web sitesi hem de mobil uygulaması üzerinden girilebilmekte. Ben de bu yüzden her iki şekilde işlem yapacaklar için ayrı anlatım yapıyor olacağım. İşlemi nereden yapacaksanız o başlık altındaki adımları takip ederek MHRS randevunuzu iptal edebilirsiniz.

MHRS Randevu İptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bilgisayar Üzerinden Randevu İptali İşlemi

  1. İlk olarak arama motoruna “mhrs” yazarak aratın ve çıkan ilk sonuca tıklayarak MHRS resmi web sitesine ulaşın. Dilerseniz buraya tıklayarak da hızlıca MHRS’ye gidebilirsiniz.
  2. MHRS resmi web sitesine girdikten sonra sayfanın en üst tarafında yer alan yeşil renkli “Randevu Al” yazan butona tıklayın.
  3. Açılan ekrandan dilerseniz Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı ve MHRS şifrenizi yazarak, dilerseniz e devlet üzerinden MHRS’ye giriş yapabilirsiniz.
  4. Giriş işlemini başarıyla gerçekleştirdikten sonra önünüze açılan ekranda doğrudan almış olduğunuz randevularınızı göreceksiniz. İptal etmek istediğiniz randevunun yanında bulunan kırmızı renkli “X” butonuna tıklayarak randevunuzu kolayca iptal edebilirsiniz.Mobil Uygulama Üzerinden Randevu İptali İşlemi

  1. Öncelikle MHRS mobil uygulamasını açın. Eğer otomatik giriş aktif değil ise giriş bilgilerinizi yazarak giriş yapın.
  2. Giriş işleminden sonra “Neyim Var?” ve “Merkezi Hekim Randevu Sistemi” olmak üzere 2 seçenekle karşılaşacaksınız. Bunlardan “Merkezi Hekim Randevu Sistemi” yazan butona basın.
  3. Sonrasında sizi MHRS ana ekranı karşılamış olacak. Buradan alt tarafta yer alan seçeneklerden “Randevularım” kısmına girin.
  4. Açılan sayfada sizi mevcut MHRS randevularınız karşılayacak. Buradan iptal etmek istediğiniz randevunun hemen altında bulunan “İptal” yazılı butona basarak randevunuzu iptal edebilirsiniz.

MHRS ile ilgili bir rehberin daha burada sonuna gelmiş bulunmaktayız. Elimden geldiğince kısa ve anlaşılır şekilde sizlere MHRS randevusunun nasıl iptal edilebileceğini anlatmaya çalıştım. Bundan sonra yine bir MHRS içeriğiyle daha sizlerle olacağım.

Eğer bu içeriği faydalı bulduysanız başka insanların da faydalanması için sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ayrıca konuyla ilgili düşüncelerinizi hemen altta yorum olarak paylaşabilirsiniz. Buna benzer diğer içeriklerimi okumak için ise buraya tıklamanız yeterli. Sonraki rehberlerde görüşmek üzere…

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir