MHRS Randevu Geçmişi Nasıl Görüntülenir?

mhrs randevu geçmişi

Herkese merhaba. Yeni bir MHRS ile alakalı içerikle sizlerleyim. Bu yazıda sizlere MHRS randevu geçmişi görüntüleme işleminden bahsedeceğim ve işlemin nasıl yapıldığını elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım.

Bundan önce MHRS ile alakalı 2 içerik daha paylaşmıştım. Bunlardan biri talep yenileme iken diğeri de randevu iptal etme ile ilgiliydi. O içeriklere buraya tıklayarak hızlıca ulaşabilirsiniz.

MHRS üzerinde iptal ettikleriniz de dahil olmak üzere tüm geçmiş randevularınız kayıt altında tutulmaktadır. Herhangi bir sebeple randevu geçmişinize bakmanız gerektiğinde bunu kolaylıkla MHRS üzerinden yapabilirsiniz.

MHRS sistemine hem web sitesi hem de mobil uygulaması üzerinden girilebilmekte. Bu sebeple 2 türlü giriş için de ayrı olarak anlatım yapacağım. Siz bu işlemi MHRS’ye hangi yolla girerek yapacaksanız o başlığın altındaki adımları uygulayabilirsiniz.

MHRS Randevu Geçmişi Nasıl Görüntülenir?

Bilgisayar Üzerinden Randevu Geçmişini Görüntüleme

  1. Öncelikle elbette MHRS’ye gireceğiz. Bunun için arama motoruna “mhrs” yazarak ilk çıkan sonuca tıklayabilirsiniz veya buraya tıklayarak hızlıca MHRS’ye erişebilirsiniz.
  2. MHRS resmi web sitesine ulaştıktan sonra sayfanın üst tarafında bazı butonlar göreceksiniz. Bunlardan yeşil renkli ve “Randevu Al” yazılı butona tıklayın.
  3. Önünüze MHRS giriş yapma ekranı çıkmış olmalı. Burada Türkiye Cumhuriyeti kimlik kimlik numaranız ile MHRS şifrenizi yazarak ya da e devlet üzerinden giriş yapabilirsiniz.
  4. Giriş işlemini gerçekleştirdikten sonra önünüze çıkan sayfada “Randevularım” ve “Geçmiş Randevularım” yazan yan yana 2 sekme göreceksiniz. Bunlardan “Geçmiş Randevularım” sekmesine tıklayın. Daha sonra alt taraftaki “Tümünü Göster” butonuna basın. Bu işlemlerden sonra tüm randevu geçmişiniz önünüze dökülecektir.
  5. Tüm işlemler bu kadardı fakat bir yöntem daha var, o yüzden onu da anlatmak istiyorum. Bunun için de ilk 3 adımı gerçekleştirdikten sonra sayfanın sağ üst tarafına bakın. Orada yeşil renkli ve ad ile soyadınızın yazdığı bir buton göreceksiniz. İmleci onun üzerine getirin ve açılan ufak menüden “Randevu Bilgileri” kısmına gelin. Daha sonra bir menü daha açılacak ve oradan da “Randevu Geçmişi” butonuna tıklayın. Açılan sayfadan “Geçmiş Randevularım” sekmesine tıklayarak tüm eski randevu kayıtlarınıza ulaşabilirsiniz.Mobil Uygulama Üzerinden Randevu Geçmişini Görüntüleme

  1. İlk olarak MHRS mobil uygulamasını açın. Eğer oturumunuz açık değilse giriş bilgilerinizi yazarak MHRS üzerinde oturum açın.
  2. Oturum işlemini gerçekleştirdikten sonra önünüze “Neyim Var?” ve “Merkezi Hekim Randevu Sistemi” olmak üzere 2 seçenek çıkacak. Bunlardan “Merkezi Hekim Randevu Sistemi” yazan yere girin.
  3. MHRS ana ekranına eriştikten sonra “Randevularım” seçeneğine tıklayın.
  4. Açılan ekranda 2 adet sekme yer aldığını göreceksiniz. Bunlardan “Geçmiş Randevularım” yazan kısma basın ve ardından tüm eski randevularınız önünüze açılacaktır. Geçmiş randevu kayıtları yeniden eskiye doğru sıralanmaktadır. Yani aşağı doğru ilerledikçe daha eski randevularınızı görüntüleyebilirsiniz.

MHRS üzerinden geçmiş randevuların nasıl görüntülenebileceğini anlattığım rehber burada sona ermekte.

MHRS’ye 2 farklı yolla giriş mümkün olduğu için buna uygun olarak 2 farklı anlatım yaptım. Hangi yolla MHRS’ye girecekseniz ona uygun adımları takip ederek ilerleyebilirsiniz.

Umarım faydalı bir rehber olmuştur. Elimden geldiğince basit ve anlaşılır bir şekilde anlatmaya çalıştım. Eğer rehberi faydalı bulduysanız başkalarının yararlanması için sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Yazıyla alakalı düşüncelerinizi dilerseniz hemen aşağıda yorum yaparak paylaşabilirsiniz. Ayrıca buna benzer diğer içeriklerime göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Sonraki rehberde görüşmek üzere…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir