Steam Güncelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

steam güncelleme

Herkese merhaba. Dijital oyun satın alma platformu Steam ile ilgili yeni bir içerikle karşınızdayım. Bu yazıda konumuz Steam güncelleme olacak ve Steam’i nasıl güncelleyebileceğinizi elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım.

Bundan kısa süre önce yine Steam ile alakalı rehber bir içerik daha hazırlayarak paylaşmıştım. O içerikte kendi Steam hesabınızın veya başka bir Steam hesabının değerini nasıl öğrenebileceğinizi anlatmıştım. Eğer o içeriği okumadıysanız buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Steam üzerinden aldığımız oyunlar otomatik olarak güncelleme kısmında gözüküyor ve güncelleme ayarlarınıza bağlı olarak otomatik yükleniyor. Peki ya Steam’in kendisi?

Oyunlar gibi Steam’in kendisini de güncellemek mümkün. Steam’in sahibi olan Valve firması belli aralıklarla Steam’e güncellemeler gönderiyor. Bunlar kimi zaman hata düzeltmeleri olmakla birlikte kimi zaman da yeni özellikler içeriyor. Bu sebeple Steam’i güncel tutmanızda her zaman yarar var.

Peki Steam nereden ve nasıl güncellenir? Oldukça basit olan bu işlemi sizlere birkaç adımda anlatarak öğreteceğim. Gelin hep birlikte Steam güncellemelerini denetleyelim:


Steam Güncelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

  1. Öncelikle Steam‘i açın.
  2. Ekranın sol üst tarafında yer alan seçeneklerden “Steam“e tıklayın.
  3. Açılan menüden “Steam Güncellemelerini Denetle…” yazan seçeneğe tıklayın.

Steam’in güncellenmesi işlemi işte bu kadar basit. Sadece 3 adımda Steam güncellemelerini denetleyebilmeniz mümkün.

Bu işlemi yaptıktan sonra alt kısımda ufak bir bar çıkacak ve “Steam istemcisi güncellemeleri denetleniyor…” yazacaktır. Bu, Steam için herhangi bir güncelleme olup olmadığı kontrol ediliyor demektir.

Kısa bir bekleyişin ardından 2 sonuç ile karşılaşabilirsiniz. Bunlardan biri “Steam istemciniz zaten güncel” şeklindedir. Bu ise Steam versiyonunuzun güncel olduğu, herhangi bir indirmeye uygun güncelleme olmadığı anlamına gelmekte. Bu noktada yapmanız gereken herhangi bir şey yok.

Diğer sonuçta ise yeni bir güncelleme olmasıdır. İndirmeye uygun güncelleme olduğunda bar üzerindeki butona tıklamak suretiyle indirmeyi başlatarak Steam’inizi güncelleyebilirsiniz. Genellikle de güncelleme indikten sonra güncellemenin tamamen uygulanabilmesi için Steam’i kapatıp açmanız gerekmektedir.

Sonuç olarak Steam güncelleme rehberimiz burada sona ermekte. Rehberi faydalı bulduysanız sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. Dilerseniz hemen alttaki yorumlar kısmını kullanarak düşüncelerinizi de paylaşabilirsiniz. Ayrıca bunun gibi diğer içeriklerime buraya tıklayarak göz atmanız mümkün. Sonraki rehberde görüşmek üzere…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir