LPG 20 Gün Aradan Sonra Tekrar Zamlandı

LPG’ye bu gece yarısından sonra geçerli olmak üzere 10 kuruşluk bir zam geldi. LPG’ye en son zam 15 Ekim’de yapılmıştı. Yeni zam ile birlikte LPG 20 gün içerisinde 2 kez zamlanmış oldu.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), resmi Twitter hesabından bir açıklama yaparak LPG’ye 6 Kasım 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere litre başına 10 kuruş zam geldiğini duyurdu. EPGİS, yeni zammın bu gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıtılacağını belirtti.

LPG’ye en son 15 Ekim’de 6 kuruş tutarında bir zam yapılmıştı. Bu zamdan 20 gün sonra LPG bu sefer de 10 kuruşluk bir zam yaşadı. Böylece LPG 20 günde toplam 16 kuruşluk bir fiyat artışı yaşadı. LPG’yi uygun fiyatı nedeniyle tercih eden sürücüler önceki zamdan ne kadar şikayetçi olsalar da ikinci bir zam daha geldi.


Ajans Press’in Mayıs ayında yayınlamış olduğu verilerde ülkemizdeki araçların %37’sinden fazlası yakıt olarak LPG kullanıyor. Yine aynı verilere göre ülkemizde trafikteki araç sayısı geçen yıl itibariyle 12.389.000’e ulaşmış durumda.

Ajans Press ve PRNet, 2018 yılı içerisinde toplam 162.390 otomobiller ile ilgili haber yapıldığını belirtti ve bu haberlerin büyük çoğunluğunu yakıt fiyatlarına gelen zamlar oluşturuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir