Chromium Tabanlı Microsoft Edge Yakında Çıkıyor

Geçtiğimiz günlerde Microsoft Edge’in logosunun yenileneceğine ve yeni logonun hazır olduğuna dair bir haber paylaşmıştım. Edge için yeni logo tasarımı yapılması durduk yere olan bir durum değil elbette. Microsoft, Chromium tabanlı bir Microsoft Edge hazırlıyor ve bu bağlamda logoda da yenilik yapılıyor. Chromium tabanlı yeni Edge geçtiğimiz yılın sonlarında hazırlanmaya başlandı ve çıkması merakla beklenen tarayıcının çıkış tarihi açıklandı.

Chromium tabanlı Microsoft Edge tarayıcı 15 Ocak 2020’de yayınlanacak. Eğer bu tarihi beklemek istemiyor, bu yeni tarayıcıyı bir an önce deneyimlemek istiyorsanız final versiyonuna en yakın hali olan RC (Release Candidate) sürümü şu anda indirilebilir durumda. Ocak ayını beklemek istemeyenler, RC sürümünü indirerek Chromium Microsoft Edge’i deneyimlemeye başlayabilirler.


Microsoft, geçen yılın sonlarında hazırlanmaya başlanan yeni Edge’in hem bireysel hem de kurumsal kullanım için en iyi seçenek olduğu görüşünü savunuyor. Chromium tabanlı olarak hazırlanan yeni Microsoft Edge Windows dışında macOS, Android ve iOS işletim sistemlerinde de kullanılabiliyor ve platformlar arası deneyim sunuyor.

Altyapısı yenilenen Edge tarayıcının logosuna da el atan Microsoft, yeni logo da okyanus dalgalarından esinlenmiş. Yeni logo ile İnternet Explorer ve Microsoft Edge’in mevcut izlerinin tamamen ortadan kaldırılması hedefleniyor. Yeni Edge’i hemen şu an kullanmak istiyorsanız buraya tıklayarak RC sürümünü cihazınıza indirebilirsiniz. Geliştirilme aşaması tamamlanmış kararlı sürümün 15 Ocak 2020’de çıkacağını tekrar hatırlatmak gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir