İstanbul Havalimanı Metrosunun Açılış Tarihi Açıklandı

İstanbul Havalimanı ile ilgili olarak ulaşım sorununun çözülmesine dair çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Bu bağlamda İstanbul Havalimanı’na ulaşımı kolaylaştıracak olan yeni metro hattına yoğunlaşan yetkililer, hattın açılış tarihini de açıkladılar.

Ülkemizin en büyük havalimanı olan İstanbul Havalimanı, bir süredir yolculara hizmet vermeye devam ediyor. İstanbul Havalimanı projesi, şehrin dışında kalıyor olması sebebiyle ulaşımda sıkıntılar yaşanmaya başlanmıştı ve bu da eleştirilere sebebiyet vermişti. Yetkililer, İstanbul Havalimanı’na ulaşım sorununu çözmek adına çalışmalarını devam ettiriyorlar. İstanbul Havalimanı’nın en önemli toplu taşıma araçlarından bir tanesi olacak olan metro hattı ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Metro hattının yapımında çalışmalar tüm hızıyla sürerken yetkililer metro hattının açılış tarihiyle ilgili bilgi paylaştı. İstanbul Havalimanı’na ulaşım yükünün büyük kısmını üstlenecek olan metro hattının kullanıma açılması için bir süre daha beklemek gerekecek.


Konuyla ilgili açıklama İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Hüseyin Kadri Samsunlu’dan geldi. Samsunlu, yeni metro hattı çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü belirterek hattın 2020 yılında tamamlanacağını söyledi. Metro hattının yapımı 2020 yılının ikinci yarısında tamamlanmış ve aktif olarak hizmet veriyor olacak.

Ayrıca ulaşımı hızlandıracak olan bu yeni metro hattının durakları da belli oldu. Gayrettepe metro istasyonu itibariyle başlayacak olan hat sırasıyla; Kağıthane, Kemerburgaz, Göktürk ve İhsaniye duraklarına sahip. Bu duraklardan sonraki durak ise İstanbul Havalimanı metro durağı. Bu durak ile İstanbul Havalimanı’na metro vasıtasıyla ulaşım sağlanmış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir