Google Chrome Eski Özelliğine Tekrar Kavuşuyor

ABD’li teknoloji devi Google, internet tarayıcısı Chrome’dan geçtiğimiz aylarda bir özelliğini kaldırmıştı. Sürpriz bir şekilde bu özelliği tekrar gündeme alan Google, özelliğin tekrar Chrome’a eklenmesi kararını aldı. Bu özellik “Diğer Sekmeleri Kapat” seçeneği. Bu seçenek, Chrome 78’de kaldırılmıştı ve Google Chrome bu seçeneğe tekrar sahip olacak.

Google, Chrome’dan kaldırmış olduğu “Diğer Sekmeleri Kapat” seçeneğini tekrar ele alarak bir değerlendirme yaptı. Bu değerlendirmenin sonucunda bu seçenek Chrome’a tekrar eklenecek. Seçeneğin önce Chrome Canary’de ardından kararlı Chrome sürümünde tekrar kullanılabilir olması bekleniyor.


Google Chrome ile ilgili olarak bir süredir, sekmelere sağ tıklandığında açılan sekme menüsündeki seçeneklerin bazılarının kaldırılmak istendiği biliniyordu. Bundaki sebep sekme menüsünün kalabalık göründüğü düşüncesiydi. Bu düşünceden hareketle sekme menüsünü küçültmek adına, bu menüde yer alan fakat fazla kullanılmayan “Diğer Sekmeleri Kapat”, “Kapatılan Sekmeyi Yeniden Aç” ve “Tüm Sekmelere İşaret Koy” gibi seçenekler Chrome sekme menüsünden kaldırıldı.

Bir özelliğin kaldırıldıktan sonra tekrar geri getirilmesi durumu Google açısından istisnai ve pek rastlanılmayan bir hareket. Google’ın bu hareketinin nedeninin Chrome Yardım forumlarındaki ve Reddit’teki kullanıcılar tarafından yapılan geri bildirimler olduğu söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir