Hyundai i10 Tamamen Yenilendi

Güney Koreli otomobil devi Hyundai, en küçük otomobil modeli olan i10’u yeniledi. Hyundai i10 günümüz teknolojilerinin entegre edilmesiyle birlikte artık daha modern bir yüze kavuşmuş oldu. Otomobil üreticileri, sonbahara girilmesiyle birlikte yeni otomobil modellerini duyurmak için çalışmalara hız verdiler. Otomotiv sektörünün devleri birer birer yeni otomobil modellerini duyurmaya başladı ve bunlardan bir tanesi de i10 oldu. Hyundai, kendisinin en küçük otomobil modeli olan i10’u yenilediğini duyurdu ve böylece Hyundai i10’un 2020 modeli resmiyet kazanmış oldu.


Yenilenen i10’un 2020 modeli serinin 3. nesli olacak. Bu nesil, önceki nesillere göre daha fazla yenilik barındırmasıyla dikkat çekiyor. Gerek donanım gerekse tasarım anlamında birçok yenilik ile i10, artık yepyeni bir yüze kavuşmuş oldu.

2020 model Hyundai i10, önceki nesiller ile boyut olarak hemen hemen aynı sayılır. Sadece hem en hem de boy olarak 2 santimetrelik bir büyüme olmuş. Bu büyümeyi de daha sportif gözüken yeni tasarıma bağlamak hiç yanlış olmaz. Tasarıma yapılan küçük dokunşlar araca daha dinamik bir görüntü katmış durumda.

  • Yeni Hyundai i10 Güncel Teknolojileri Bünyesinde Barındırıyor

Hyundai i10’un 2020 modelinde yenilikler elbette sadece dışarıda değil, içeride de var. Aracın içinde ön tarafta 8 inç boyutunda ekrana sahip dokunmatik bir multimedya sistemi bulunmakta. Bu sistem Android Auto ve Apple CarPlay entegrasyonuna da sahip. Ayrıca yeni i10, akıllı telefonunuzu kablosuz bir şekilde şarj etmenizi sağlayan kablosuz şarj sistemine de sahip.

Yeni i10’un iç ve dış tasarımından sonra biraz da biraz da sürüş anlamında donanımsal yeniliklerine bakalım. Yeni Hyundai i10, yayaları ve araçları tespit edip otomatik fren yapabilen bir güvenlik sistemine sahip. Bu sistemle birlikte Hyundai, küçük çaplı kazaların tamamen önüne geçmeyi amaçlıyor. Bunun yanında 3. nesil i10’da; sürücü yorgunluğu tespit sistemi, hız sınırı uyarı sistemi, şerit takip sistemi ve otomatik kısa/uzun far sistemi gibi yeni nesil teknolojiler de bulunmakta.

Son olarak i10’un motor seçeneklerine değinmek gerekirse eğer, tasarım dışında motor olarak ta tam bir şehir içi aracı olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. İlk motor seçeneği 1.0 litrelik benzinli motor. Bu motor 67 beygir gücünde ve 96 Nm tork üretebiilyor. İkinci motor seçeneği ise 1.2 litrelik benzinli motor. Bu motor da 83 beygir gücünde ve 118 Nm tork üretebiliyor. Her iki motor seçeneği de standart olarak 5 ileri manuel şanzımanla gelmekte. Otomatik vites ile ek ücret karşılığında opsiyon olarak sunulmakta.


Yeni yüzüyle 2020 model Hyundai i10, 14 Eylül tarihinde başlayacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkacak ve otomobil severlerin beğenisine sunulacak. Yeni i10’un 2020 yılının ilk yarısında galerilerdeki yerini alması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir