Honda e Tanıtıldı ve Fiyatı Açıklandı

Elektrikli otomobillerin modelleri gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Bu araç modellerine bir yenisi daha eklendi: Honda e. Farklı tasarımıyla dikkat çeken bu yeni elektrikli otomobil, araba severlerin takdirini topladı. Honda e, 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı minimalist tasarımıyla dikkatleri üzerine çekti. Fuarda otomobilin tanıtımının yapılmasının yanı sıra fiyatına dair bilgi de paylaşıldı.

  • Honda e’nin Fiyatı

Honda e, daha önce 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda da sergilenmişti. Frankfurt’ta gerçekleşen fuarda ise seri üretime geçmiş haliyle sergilendi. Farklı ve kompakt tasarımıyla dikkat çeken aracın, Avrupa satış fiyatı 29.470 Euro olarak açıklandı. Bu tutar Türk Lirasına çevrildiğinde ise aşağı yukarı olarak 200.000 Türk Lirasına denk gelmekte.

Honda Motor Başkanı Katsushi, yeni tanıttkları elektrikli otomobil ile dünya çapında bir otomobilin ortaya koyulduğunu belirtti ve elektrikli otomobil dünyasına yeni bir bakış açısı kazandırıldığını vurguladı. Katsushi, Honda e’nin performansından ve getirmiş olduğu yenilikçi çözümlerden de övgüyle bahsetti.


Honda e tam şarj ile 200 KM gidebiliyor ve hızlı şarj özelliği sayesinde yarım saat gibi bir sürede %80’e kadar dolum yapabiliyor. Şehir içi sürüş için oldukça konforlu ve verimli araç. Kullanım kolaylığı da aracın önemli artıların biri. Aracın motoru arka aksta konumlandırılmış ve bu da araca kompakt bir tasarım sağlıyor.

Honda e’nin iç tasarımı da dış tasarımı kadar dikkat çekici. Modern, sade ve aynı zamanda kullanışlı kokpite sahip olan e’nin iç tasarımı, dış tasarımı gibi oldukça beğeni topladı. İç kısımda sportif bir direksiyon ve iki parçaya ayrılmış 8 inçlik ekran en çok dikkat çeken kısımlar. Ön konsolun büyük bir kısmını kaplayan ekranlar, ihtiyaç duyulabilecek her türlü bilgiyi sürücüye sağlayabiliyor.

Ne kadar iç kısımda ekranlar ön planda olsa da fiziksel kontrol butonları da yok değil. İç kısımda dikkat çeken başka bir detay da bir ekranların yer aldığı bölümün hemen altında ahşap görünümlü bir tasarımın tercih edilmiş olması. Aracın içiyle ilgili verilen bir diğer bilgi de USB ve HDMI gibi portlara sahip olması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir