Microsoft, Windows 10 İçin Yeni Bir Tema Yayınladı

Microsoft, Microsoft Mağazası’nda yer alan tema koleksiyonunu genişletmek amacıyla Windows 10 için yeni bir tema paketi yayınladı. Tema paketinin adı “Feathers”, yani “Tüyler”. Adından da anlaşılacağı üzere bu tema paketi farklı tüy görsellerinden oluşuyor. Tema içinde toplam 14 adet yüksek çözünürlüklü kuş tüyü görselleri bulunmakta. Bu tema tamamen ücretsiz ve içindeki görseller yalnızca masaüstünde kullanılmak üzere hazırlanmış.

Kullanım şekli tamamen size kalmış durumda. İster 14 resim içinden en beğendiğinizi sabit olarak kullanın, ister görsellerin tamamını görebilecek şekilde dinamik olarak kullanın.


Temanın yükleme işlemi ise çok basit. Öncelikle buraya tıklayarak temanın sayfasına ulaşın. Sonrasında açılan sayfadaki “Al” yazan mavi butona tıklayın. Temayı aldıktan sonra butonda artık “Yükle” yazdığını göreceksiniz. “Yükle” butonuna tıklayın ve böylece temayı indirme ile yükleme işlemlerini tamamlamış olacaksınız. Bu arada genellikle temaların boyutları düşük oluyor fakat merak edenler için bu temanın boyutu 13,27 MB.

Temayı uygulamak için ise önce “Başlat” tuşuna basın. Ardından “Ayarlar” bölümüne girin. Açılan kısımdan “Kişiselleştirme” bölümüne girin. Sonrasında sol taraftan “Temalar” sekmesine tıklayın. Açılan sayfada karşınıza halihazırda bilgisayarınızda kurulu olan temalar çıkacak. Buradan biraz önce indirmiş olduğunuz “Feather” yani “Tüyler” isimli temaya tıklayın ve tema böylece işletim sisteminize uygulanmış olacak.

Temada yer alan duvar kağıtlarından bazılarını yazı içerisinde sizlerle paylaştım. Eğer görseller hoşunuza gittiyse vermiş olduğum yönergeleri takip ederek bu temayı siz de Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir