Facebook Şifresini Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

facebook şifresini değiştirme

Facebook hesabınızda bazı şüpheli durumlar gözlemlemiş olabilirsiniz. Ya da uzun zamandır Facebook şifrenizi değiştirmediniz. Belki de hala Facebook hesabınızı açarken oluşturduğunuz şifreyi kullanıyorsunuz. Facebook hesabınızın güvenliği adına bazı adımlar atmak isteyebilirsiniz. Bu adımlardan biri Facebook hesabınızın şifresini değiştirmekken diğeri de iki faktörlü kimlik doğrulaması kullanmaktır. Bu yazının ana konusu ise Facebook şifresini değiştirme işleminin nasıl yapıldığı ile ilgili olacak.

Facebook hesabınızda şüpheli durumlar olmasa bile yine de belli aralıklarla şifrenizi değiştirerek güncellemenizi öneririm. Ayrıca şifrenizi değiştirirken, kolay hatırlayacağınız bir şifre tercih etmenizi veya yeni şifrenizi mutlaka bir yere not etmenizi öneririm. Zira yeni şifrenizi unutursanız şifre sıfırlama yaparak tekrar yeni şifre oluşturmak zorunda kalabilirsiniz. Şimdi gelin Facebook’ta şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır birlikte bakalım:Facebook Şifresini Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

  1. www.facebook.com adresine gidin ve oturumunuz açık değilse e-posta adresiniz ile şifrenizi yazarak Facebook’a giriş yapın.
  2. Facebook ana sayfasına ulaştıktan sonra sayfanın sağ üst köşesinde yer alan aşağı ok işaretine tıklayın.
  3. Açılan menüden “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğine tıklayın.
  4. Ardından “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.
  5. Açılan sayfada yer alan sol taraftaki menüden üstten ikinci sırada yer alan “Güvenlik ve Giriş” seçeneğine tıklayın.
  6. Şimdi karşınıza “Güvenlik ve Giriş” ayarları sayfası açılmış olmalı. Burada 5 adet bölüm bulunmakta. Bu bölümlerden biri olan “Giriş” bölümünün altında yer alan “Şifreyi Değiştir” seçeneğinin üzerine bir kez tıklayın.
  7. Sonrasında karşınıza üç adet kutucuk çıkmış olacak. Bunlardan ilkine mevcut şifrenizi, diğer ikisine de yeni şifrenizi yazarak hemen aşağıdaki “Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıklayarak işlemi sonlandırın.

Facebook hesap şifresi değiştirme işlemi bu şekildeydi. Elimden geldiğince toplam 7 adımda kısa ve basit bir şekilde şifre değiştirme işlemini anlatmaya çalıştım. Yazının başında da söylediğim gibi belli aralıklarla Facebook şifrenizi değiştirmenizi öneririm. Zira internet korsanları boş durmuyor ve internet kullanıcılarının şifrelerini kırmak için yoğun mesai harcıyorlar. Yazıyla ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz. Ayrıca buna benzer Facebook ile ilgili diğer içerikler için buraya tıklayarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz. Sonraki içeriklerde görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir