Facebook Gönderilmiş Arkadaşlık İstekleri Nasıl Görüntülenir?

facebook gönderilmiş arkadaşlık istekleri

Sosyal medya platformlarından Facebook’ta arkadaş olabilmek için karşı tarafa arkadaşlık isteği göndermek gerekmekte. Eğer size istek atıldıysa bu isteği Facebook size bir bildirim ile haber verir. Peki ya sizin attığınız istekler? Facebook’ta geçmiş zamanlarda attığınız arkadaşlık isteklerini de görmek mümkün ve bu yazının konusu tam da bu olacak. Bu yazıyla birlikte Facebook gönderilmiş arkadaşlık istekleri nereden görüntülenir öğrenmiş olacaksınız.

Facebook’ta bir arkadaşlık isteği aldığınız zaman bildirim alırsınız. Aynı şekilde göndermiş olduğunuz bir arkadaşlık isteği kabul edildiği zaman da bunu bildirimle öğrenirsiniz. Arkadaşlık isteği gönderdiniz fakat herhangi bir yanıt gelmedi veya yanlışlıkla bir kişiye istek gönderdiniz. Ya da geçmişte göndermiş olduğunuz fakat onaylanmayan arkadaşlık isteklerini görüntülemek veya silmek istiyorsunuz. Aşağıdaki adımları takip edin ve Facebook’ta göndermiş olduğunuz arkadaşlık isteklerini görüntüleyin:Facebook Gönderilmiş Arkadaşlık İstekleri Nasıl Görüntülenir?

  1. www.facebook adresine giderek Facebook’a ulaşın. Eğer oturumunuz açık değilse Facebook hesabınızı oluştururken yazdığınız e-posta adresinizi ve Facebook şifrenizi yazarak oturum açın.
  2. Facebook ana sayfasına ulaştıktan sonra sayfanın en üst ve ortasında bulunan seçeneklere bakın. Burada Ana Sayfa, Arkadaşlar, Watch, Marketplace, Gruplar olmak üzere toplam 5 adet seçenek bulunmaktadır. Bunlardan “Arkadaşlar” seçeneğine tıklayın. Ayrıca “Arkadaşlar” seçeneğini sayfanın sol tarafındaki menüde de bulabilirsiniz.
  3. Şimdi karşınıza “Arkadaşlar” sayfası açılmış olmalı. Bu sayfadayken soldaki kısmın en üstünde bulunan “Arkadaşlık İstekleri” yazısının yanında bulunan “Tümünü Gör” seçeneğine tıklayın.
  4. Ardından yine aynı yerde yer alan “Gönderilen İstekleri Gör” seçeneğini tıklayın. Tıkladıktan sonra kimlere arkadaşlık isteği gönderdiğinizi görebilir, isteklerinizi geri çekebilirsiniz.

Facebook gönderilmiş arkadaşlık istekleri nasıl görüntülenir, yukarıdaki adımlarla birlikte öğrenmiş olduk. Yazıyı sonlandırmadan önce bahsetmek istediğim ufak bir kısım daha var, o da “Arkadaşlar” sayfasının kullanımı. Aslında bu kısmı yukarıdaki adımlar içerisine yazıyordum fakat adımların uzun olmaması adına burada paylaşmaya karar verdim.

Arkadaşlar” sayfası 2 bölümden oluşmakta. Sol taraf daha dar ve bir menü yapısındayken sağ taraf daha geniş ve neredeyse sayfanın tamamını kaplamakta. Sağ taraf bir profil önizleme ekranıdır. “Arkadaşlar” sayfasında gönderilmiş arkadaşlık isteklerini, alınan arkadaşlık isteklerini ve tanıyor olabileceğiniz kişileri görmeniz mümkün. Bu kişilerden herhangi birinin üzerine bir kez tıkladığınız zaman profil önizleme ekranında o kişinin profilini görürsünüz.


Son olarak soldaki kısımdan bahsedeyim. En üstte almış olduğunuz arkadaşlık istekleri listelenir. Ayrıca yukarıdaki adımlarda açıkladığım gibi gönderilmiş arkadaşlık isteklerine de bu kısımdan ulaşırsınız. Hemen alt tarafta ise “Tanıyor Olabileceğin Kişiler” bölümü bulunur. Burada ise arkadaş olmadığınız fakat, ortak arkadaşlarınız olması sebebiyle tanıma ihtimaliniz olan kişiler bulunur. Bu kısım vasıtasıyla bazı tanıdığınız kişileri bulmanız mümkün.

Facebook’ta gönderilmiş arkadaşlık isteklerini görüntüleme ile ilgili yazım burada sona ermekte. Yazı hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz. Ayrıca buna benzer diğer içerikler için buraya tıklamanız yeterli. Sonraki içeriklerde görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir