Facebook İngilizceden Türkçeye Çevirme İşlemi Nasıl Yapılır?

facebook ingilizceden türkçeye çevirme

Facebook hesabınızın dilini İngilizceden Türkçeye çevirmeyi öğreneceğiniz rehbere hoş geldiniz. Kendi kendine Facebook hesabınızın dili İngilizce olmuş olabilir veya kendiniz dili İngilizce yapmış olabilirsiniz. Bu yazıda elimden geldiğince kısa ve basit bir şekilde sizlere Facebook İngilizceden Türkçeye çevirme işlemini anlatacağım.


Pek mümkün olmasa da Facebook hesabınızın dili kendi kendine İngilizceye dönmüş olabilir. Ya da dili siz İngilizceye çevirdiniz. İngilizceniz varsa zaten ayarları kurcalayarak bir şekilde dil değiştirme bölümünü bulup tekrar Türkçeye dönebilirsiniz. Burada asıl önemli nokta İngilizce bilmeyen kullanıcıların bu işlemi nasıl yapacağı. Facebook hesabınızın dilini İngilizceden Türkçeye çevirebilmek için aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin:

Facebook İngilizceden Türkçeye Çevirme İşlemi

  1. www.facebook.com adresine gidin. Oturumunuz açık değilse Facebook’a kayıt olurken kullandığınız e-posta adresiniz ve Facebook şifrenizi yazarak oturumunuzu açın.
  2. Oturumunuz zaten açıksa veya kapalı olan oturumunuzu açtıktan sonra Facebook ana sayfasında sağ üst köşede bulunan aşağı ok simgesine tıklayın.
  3. Tıkladıktan sonra açılan menüden “Settings & Privacy” seçeneğine tıklayın.
  4. Açılan menüden en alttaki “Language” seçeneğine tıklayın. Karşınıza Facebook “Language and Region Settings” yani “Dil ve Bölge Ayarları” sayfası açılmış olacak.
  5. Açılan sayfadan en üstte yer alan “Facebook Language” bölümünün karşısında yer alan “Edit” yani “Düzenle” seçeneğine tıklayın.
  6. Ardından bu bölümde “Show Facebook in this language.” şeklinde bir yazı belirmiş olacak. Bu yazının Türkçe anlamı “Facebook’u bu dilde göster.
  7. Yazının altınta bulunan kutucuğa bir kez tıklayın. Ardından karşınıza dil seçenekleri çıkmış olacak. Buradan “T” harfine kadar gidin ve Türkçenin üzerine bir kez tıklayın.
  8. Son olarak “Save Changes” yani “Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıklayarak işlemi onaylayın. Bu işlemle birlikte Facebook’unuzun dili tekrar Türkçe olmuş olacak.

Facebook hesabı İngilizceden Türkçeye çevirme işlemi adımları bu şekilde. Madde sayısının 8 tane olması gözünüzü korkutmasın, oldukça basit bir işlem. Ben herkesin bu işlemi yapabilmesi adına adımları açıklayıcı bir şekilde anlattığımdan 8 madde oldu. Zaten kolay bir işlem olduğundan bir kere yaptığınızda nasıl yapıldığını öğrenecek, tekrar gerektiğinde kolayca yapacaksınızdır.


Facebook İngilizceden Türkçeye çevirme üzerine hazırlamış olduğum yazım burada sona ermekte. Buna benzer Facebook ile alakalı diğer içeriklerim için buraya tıklayabilir, yazı hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz. Sonraki içeriklerde görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir