En İyi Taşınabilir Harddisk (Harici Harddisk) Markaları

Herkese merhaba. Daha önce sizlere harici harddiskler üzerine 2 yazı sunmuştum. Bunlardan ilki Harici Hard Disk (Taşınabilir Hard Disk) Nedir? başlıklı yazımdı. Bu yazıda temel olarak harici harddiskler hakkında bilgi vermeye çalıştım. Diğeri ise Harici Hard Disk (Taşınabilir Hard Disk) Satın Alma Rehberi başlıklı yazımdı. Bu yazıda ise harici harddisk almayı düşünenler için nelere dikkat edilmesi gerektiği hususunda bilgiler vermeye çalıştım. Bu yazım, harici harddiskler ile ilgili son yazım olacak ve en iyi taşınabilir harddisk markalarını sizlerle paylaşacağım. Şimdi gelin hemen aşağıda yer alan 5 en iyi taşınabilir harddisk markasına birlikte bakalım:

  • ADATA

ADATA Technology, Mayıs 2001’de Simon Chen tarafından kurulmuş olan ve halka açık bir Tayvanlı bellek ile depolama üreticisidir. Ana ürün serisi DRAM modülleri, USB flash sürücüleri, sabit disk sürücüleri, yarı iletken sürücüler, bellek kartları ve mobil aksesuarlardan oluşur.


  • SAMSUNG

Samsung, Lee Byung-Chul tarafından 1938 yılında kurulmuş olan Güney Kore merkezli bir şirkettir. Yönetim Kurulu Başkanı Lee Kun-Hee’dir. Samsung, çeşitli şirketlerden oluşan bir grup olup, bunlardan en önemlisi, Samsung Elektronik’tir.


  • SEAGATE

Seagate sabit disk ve depolama çözümleri üretmektedir. 1979 yılında Shugart Teknolojileri olarak kurulmuştur. Martı Ugland Evi Cayman Adaları’nda nominal karargâh ve Scotts Valley, California’da büyük bir operasyonel ofisleri bulunmaktadır.


  • TOSHİBA

Toshiba Corporation, çok uluslu bir Japon üretim şirketidir. Genel merkezi Tokyo, Japonya olan şirket tüketici ürünleri, elektronik cihazlar ve parçaları konusunda Dünya’nın sayılı markalarından biridir.


  • WD (WESTERN DİGİTAL)

Western Digital Corporation Dünya’nın en büyük sabit disk üreticisi şirketlerinden biridir. Genel merkezi San Jose, Kaliforniya, ABD’dedir.

Adata, Samsung, Seagate, Toshiba ve WD’den (Western Digital) oluşan en iyi taşınabilir harddisk markaları listesi bu şekildeydi. Listede yer alan markaların sıralaması alfabetik olarak hazırlanmıştır. Kalite, performans veya satış rakamları gibi kriterler göz önünde bulundurulmamıştır.


Daha önce hazırlamış olduğum yazılar sayesinde artık harici harddiskin ne olduğu ve ne işe yaradığı ile harici harddisk alırken dikkat edilmesi gereken noktalar konusunda bilgi sahibisiniz. Bu yazı ile birlikte en iyi markaları da öğrenmiş oldunuz. Markaların ne önemi var demeyin. Bu markalar bu alanda kendini dünya çapında kanıtlamış olan ve oldukça yüksek satış rakamları elde etmiş olan firmalar. Bu firmaların ürünlerini tercih etmeniz halinde kaliteli ve sağlam bir ürüne sahip olmanın yanı sıra garanti ve iyi bir teknik servis desteğine de sahip olmuş olacaksınız. Bu yazım da burada sona ermekte, sonraki yazılarda görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir