CS:GO Danger Zone Battle Royale Modu Yayınlandı

Geçtiğimiz günlerde CS:GO‘ya “Battle Royale” modu geleceği ile ilgili bilgiler ortaya çıkmıştı. Bugün CS:GO bir güncelleme aldı ve gelmesi beklenen Battle Royale modu, bu güncellemeyle oyuna eklenmiş oldu. Bu mod, “Danger Zone” ile adlandırılmış. CS:GO Danger Zone, tüm oyuncular için ücretsiz oynanabilir durumda, oynamak için ekstra bir şekilde satın alım vs. gerekmiyor. Bunun yanında bu güncellemeyle birlikte CS:GO tamamen ücretsiz hale getirildi. Yani eğer CS:GO kütüphanenizde yer almıyorsa ve yakın bir zaman içinde satın almayı düşünüyor iseniz CS:GO’yu oynamak için Steam’e girerek sadece “kütüphaneye ekle” demeniz yeterli. CS:GO’nun ücretsiz olması, oyuna sahip olmayanlar elbette sevindirirken geçmişte oyunu para verip satın alan kullanıcıların bir kısmının tepkisini çekti. Bu durum hemen akla ilk olarak piyasaya ücretli çıkan ve daha sonra ücretsiz olmasıyla tepki çeken Battle Royale oyunu H1Z1‘i getiriyor. Fakat tabi ki CS:GO’ya gelen tepki H1Z1’de olduğu kadar büyük değil.

  • CS:GO Artık Battle Royale Moduna Sahip!

Şimdi bu modun detaylarına geçelim, nedir ne değildir bakalım. CS:GO Danger Zone toplam 18 oyuncuyla oynanıyor ve harita üzerinde düşmanların ineceği bölgeyi görerek buna göre oyuna başlayacağınız yeri seçebiliyorsunuz. Oyunda haritaya bakmak, silah ve ekipman almak gibi şeyleri oyun içerisindeki tablet ile gerçekleştiriyorsunuz. Danger Zone’da diğer Battle Royale oyunlarından farklı olarak Drop‘un ineceği noktayı haritada görebiliyorsunuz. Ayrıca oyuna C4 bomba eklenmiş. İster C4’leri daha sonra patlatmak üzere bir yere yerleştirin, ister doğrudan rakibinize doğru atıp patlatarak normal bir el bombası gibi kullanın.

Danger Zone’un gelmesiyle birlikte CS:GO ücretsiz oldu dedik. Peki oyunu daha önce ücretli olarak satın alanlar ile bugünden itibaren ücretsiz olarak edinenler arasında bir fark var mı? Evet, bir takım farklılıklar mevcut, bunlara da değinelim. CS:GO’yu ücretli olarak alanlardan iseniz, CS:GO Danger Zone’da Prime statüsünde olacaksınız. Prime statüsünde olan oyuncular Souvenir MP5-SD silahına ve yeni Danger Zone kasasına sahip olabiliyorlar. Bunun yanında Prime statüsündeki oyuncular oyun içerisinde otomatik olarak başka Prime statüsünde bulunan oyuncularla eşleşecek. Oyuna ücretsiz olarak sahip olan oyuncular da aynı şekilde kendileri gibi ücretsiz bir şekilde oynayan diğer oyuncularla eşleşecek. Eğer oyuna ücretsiz bir şekilde sahipseniz ve Prime statüsüne geçmek istiyorsanız öyle bir imkan da mevcut fakat şu anda baya tuzlu. 77,50 TL karşılığında “CS:GO Prime Status Upgrade” paketini satın alarak oyunu Prime oyuncularla birlikte oynayabilirsiniz.

  • CS:GO Danger Zone’un “Blacksite” isimli haritası:

Oynanışla ilgili detaylara devam edelim ve oynanışından bahsedelim. Rakibinizi öldürdüğünüz zaman Fortnite‘ta olduğu gibi rakibinizin üzerindeki eşyalar etrafa saçılıyor. Bunun yanında oyun içerisinde tabletiniz ile ekipman veya silah almanız halinde bunlar drone vasıtasıyla size geliyor. Drone önünüze bir kutu bırakıyor ve bu kutuyu yumrukla veya doğrudan ateş ederek kırabilirsiniz. Kutu kırıldıktan sonra satın aldığınız ekipman ve silahlar kullanılabilir şekilde kutudan çıkmış oluyor.


Danger Zone Battle Royale‘in haritasında daha önce oyunda görülmeyen yenilikler mevcut. Bazı ağaçlara tırmanmak suretiyle rakiplerinizi avlayabiliyorsunuz. Yani ofansif oynamanın yanı sıra taktiksel oynayarak rakibinizi pusuya düşürerek te öldürebilirsiniz. Oyun içerisinde rastgele bir şekilde tomar olarak paralar bulunuyor ve bunları toplayarak kendinize ekipman ve silah alımı için kaynak yaratabiliyorsunuz.

Danger Zone modunda “Medi-Shot” adı verilen bir iğne sayesinde canınızı doldurarak tekrar oyuna dahil olmanız mümkün kılınmış. Ayrıca canınız maksimum 120HP‘ye kadar çıkabiliyor. Maçlar yaklaşık 10 dakika kadar sürmekte ve kullanılabilir silahlar içerisinde kazma ve çekiç gibi yakın mesafede kullanabileceğiniz silahlara da yer verilmiş. CS:GO Danger Zone’u tek başınıza veya ikili/üçlü takım halinde girerek oynayabilirsiniz. Son olarak modun geliştiricileri, Danger Zone için her şeyin henüz başında olunduğunu ve geliştirmelerle devamının sağlanacağını söylemekteler.

CS:GO Danger Zone modunu oynadınız mı? Bu mod hakkında düşünceleriniz neler? Aşağıdaki yorumlar kısmında görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir