Samsung Yeni Bir Akıllı Telefon Patenti Aldı

Akıllı telefon sektörünün önemli ismi Samsung, yeni bir patent alarak sahip olduğu patentlere bir yenisini daha eklemiş oldu. Güney Koreli devin almış olduğu yeni patent akıllı telefonların ekranlarıyla ilgili.

Samsung hali hazırda birçok farklı akıllı telefon ekran patentine sahip. Son haberlere göre Samsung bu alanda yeni bir patent daha aldı ve bu patent bir hayli ilginç. Çünkü patentin detaylarına bakıldığı zaman uzayabilen ekrana sahip bir akıllı telefondan bahsediliyor.


Patente göre Samsung bu ekran teknolojisine “Stretchable Display” adını vermiş. Bu ekran teknolojisinde akıllı telefonun ekranı, katlanmaya gerek kalmadan genişletilebiliyor. Patentte yer alan akıllı telefon tasarımında telefonun üst çerçevesinin ve yan çerçevelerinin üst kısımlarının oldukça ince olduğu görülmekte. Tam tersi olarak, ekranın alt çerçevesi ve yan çerçevelerin alt tarafları ise biraz daha kalın bir yapıda. Yani görsele göre bu yeni ekran teknolojisine sahip olacak olan akıllı telefonun ekranı, yukarıya doğru kaydırılarak genişletilebilecek gibi duruyor. Ekranın bu şekilde genişletilebilmesine olanak sağlayacak mekanizmanın ne yapıda olacağına dair herhangi bir bilgi ise mevcut değil.

Patentte yer alan akıllı telefonun tasarımına göre ekran, telefonun alt tarafından çıkacak şekilde yukarı doğru uzayabilir. Çünkü telefonun kasasının alt tarafı üst tarafa nazaran biraz daha kalın. Bu tasarım ile telefonun alt bölümünde ekstra ekran için yer sağlanmış olabilir. Böylece rulo şeklindeki mekanizmayla ekran alt taraftan çıkarak yukarıya doğru uzayabilir. Elbette bu bahsedilenler patentte yer alan bilgilere göre akıl yürüterek ortaya çıkan şeyler. Samsung bu patenti aldı fakat bu patentteki gibi bir akıllı telefon piyasaya sürülecek mi, sürülecekse bile ne zaman sürülecek herhangi bir bilgi söz konusu değil. Patentteki tasarımla ilgili olarak ilerleyen zamanlarda somut bir adım atıldığı zaman arkası gelecek ve diğer tüm detaylar da belli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir