Samsung Galaxy A71 Duyuruldu

Samsung, yeni Galaxy A 2020 serisinin ilk üyesi olan Galaxy A51’i tanıttı ve bununla birlikte Galaxy A71’de resmiyet kazanmış oldu. Delikli çentik tasarımlı ön kamera, L şeklindeki arka kamera yuvası ve makro sensör Samsung Galaxy A71’in dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor.

Galaxy A71’de önceki neslinde de bulunan 6.7 inç boyutunda ve 1080×2400 çözünürlüğünde Super AMOLED ekran bulunuyor. Önceki nesilden farklı olarak bu ekranda orta üst kısımda delik şeklinde çentik tasarımı ve entegre parmak izi okuyucu yer almakta.


A71’de tahminlere göre Snapdragon’un 8 çekirdekli 730 yonga seti yer alıyor. Telefon 128 GB’lık depolama kapasitesi ile birlikte gelirken RAM olarak ise 6 GB ve 8 GB olmak üzere 2 seçeneğe sahip. Telefonda yer alan bataryanın kapasitesi ise 4.500 mAh.

Telefonun arka tarafına bakıldığı zaman L şeklindeki kamera tasarımı dikkat çekiyor. Bu kamera yuvasında; 64 MP çözünürlüğünde ana kamera, 12 MP çözünürlüğünde ultra geniş açılı kamera, 5 MP çözünürlüğünde derinlik sensörü ve 5 MP çözünürlüğünde yeni makro sensör yer almakta. Ön kameranın çözünürlüğü ise 32 MP. Samsung, Galaxy A71 modeli için herhangi bir fiyat bilgisi ise paylaşmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir