Nokia C1 Akıllı Telefon Tanıtıldı

Nokia, Android Go sınıfına dahil olarak mücadele edecek olan akıllı telefon modeli Nokia C1’i tanıttı. Nokia C1, günlük kullanımdaki tüm işleri yapabilmesinin yanı sıra bunu uygun fiyatla sunmasıyla dikkat çekiyor.

Nokia C1, 5.45 inç boyutunda ve 960×480 piksel çözünürlüğünde IPS bir ekrana sahip. Bunun yanında ön tarafta dikkat çeken diğer detay ise artık çoğu yeni model akıllı telefonda gördüğümüz çentikli tasarımın bulunmaması. Bu sebeple ekran çerçevesi biraz kalın bir yapıda. Telefon gücünü 4 çekirdekli bir işlemciden alıyorken 1 GB RAM ve 16 GB depolama kapasitesine sahip.


Telefonun arka tarafında otomatik odaklamalı 5 MP çözünürlüğünde bir kamera bulunmakta. Ön kamera da yine aynı şekilde 5 MP çözünürlüğünde ve bir de flaşa sahip. Nokia C1’in batarya kapasitesi ise 2.500 mAh.

Telefon, Android 9 Go Edition işletim sistemini kullanması sebebiyle Go uygulamalarına sahip. Bu uygulamaların kullanılması telefonda az kaynak tüketmeyi sağlıyor. Nokia’nın bütçe dostu yeni akıllı telefonu olan C1’in satış fiyatı ise 59 Dolar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir