LG Neon Plus Akıllı Telefon Yakında Tanıtılacak

Piyasaya sunduğu televizyon, akıllı telefon gibi teknolojik ürünleriyle bilinen Güney Koreli firma LG, yakında yeni bir akıllı telefon tanıtmaya hazırlanıyor. Neon Plus ismindeki bu akıllı telefon bütçe dostu olmasının yanı sıra tasarımsal anlamda günümüzün biraz gerisinde bir tasarıma sahip olacak.

LG’nin Şubat ayında İspanya’nın Barcelona şehrinde gerçekleşecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) V60 ThinQ isimli akıllı telefonu tanıtacağı biliniyor. Fakat iddiaya göre LG, V60 ThinQ’dan önce başka bir akıllı telefon daha tanıtacak. V60 ThinQ isimli telefon LG’nin yeni amiral gemisi olarak tanıtılacak. Ondan önce tanıtılacağı söylenen telefon ise LG’nin yeni bütçe dostu akıllı telefonu olacak.


Neon Plus ismi verilen bu telefon günümüz akıllı telefon tasarımlarının aksine kalın çerçevelere sahip olacak. Neon Plus’un ön kamerası 5 MP çözünürlüğünde iken arka kamerası ise 8 MP çözünürlüğe sahip. LG Neon Plus’ta açma/kapama ve ses seviyesi için fiziksel tuşlar bulunmakta. Bunlara ek olarak bir de Google Asistan için fiziksel tuş bulunmakta. 3.5mm kulaklık jakı ve Micro USB’de Neon Plus’un bağlantı noktaları arasında yer alıyor.

LG Neon Plus’a ait ekran boyutu ve çözünürlüğü, grafik kartı, işlemci, pil kapasitesi, RAM gibi diğer teknik detaylar ise şu an için bilinmiyor. Telefonun CES 2020’de tanıtılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir