Hyundai Veloster 2020’nin Fiyatı ve Özellikleri

Hyundai Veloster serisinin yeni modellerine ait yurt dışı fiyat ve özellik bilgileri ortaya çıktı. Veloster 3 paketle birlikte gelecek ve bu ayın sonuna kadar satışa çıkması bekleniyor. Veloster’ın tüm modellerinde manuel ve otomatik vites seçeneği bulunuyor. Hyundai Veloster’ın 2020 modeli, 29.490 Dolar’dan başlayan fiyatlarla serinin 2. nesil modeli olarak bu ayın sonlarında showroomlardaki yerini alacak. Hyundai’ın Veloster ailesi Veloster, Veloster Turbo ve Veloster Turbo Premium olmak üzere toplam 3 modelden oluşacak.

Hyundai Veloster modeli 2.0 litrelik, 110 kW güç ve 180 Nm tork üreten benzinli bir motora sahip. Veloster Turbo ve Veloster Turbo Premium modelleri ise 150 kW güç ve 265 Nm tork üretebilen 1.6 litrelik motora sahip. 2 modelde de 6 ileri manuel vites bulunurken, otomatik vites ise seçenek olarak sunulacak.

Veloster, standart donanım paketinde 18 inç alaşımlı jantlar, Michelin Pilot Sport 3 lastikler, otomatik farlar, LED gündüz farları, hız sabitleyici, klima, ters kamera, spor koltuklar, deri kaplama direksiyon ve vites kolu, 6 hoparlörden oluşan ses sistemi ve Android Auto/Apple CarPlay gibi donanımlarla geliyor.

Hyundai Veloster Turbo modelinde ise Michelin Pilot Sport 4 lastikler, 8 inç boyutunda dokunmatik ekran, uydu navigasyon, dijital radyo, LED farlar gibi donanımlar bulunurken iç kısımda da kısmen deri döşemeye yer verilmiş.

Şimdi de en üst donanım paketine sahip olan Veloster Turbo Premium modeline bakalım. Turbo Premium’da; özel tasarım metalik jantlar, sunroof, deri döşeme, ısıtmalı direksiyon, konsol üstü ekran, ısıtmalı ve havalandırmalı ön koltuklar, yağmur sensörlü silecekler ve kablosuz olarak telefon şarj etmeye yarayan şarj pedi gibi donanımlar bulunmakta. Tüm bunlara ek olarak 2 tona sahip sunroof ta opsiyon olarak sunulmakta. Bu opsiyona ise ek olarak 1000 Dolar’a sahip olunabiliyor.


  • Hyundai Veloster Serisinde Fiyatlar

Hyundai Veloster serisinin modellerini motor ve donanım açısından inceledikten sonra son olarak fiyatlarına bakalım. En temel donanım paketine sahip olan Veloster modeli 29.490 Dolar’lık satış etiketine sahip. Eğer bu model otomatik vites ile satın alınmak istenirse eğer fiyat 31.790 Dolar’a çıkıyor. Orta seviye donanım paketine sahip olan Veloster Turbo 35.490 Dolar’a satılmakta. Bu model otomatik vites olarak almak istenirse ödenmesi gereken tutar 38.490 Dolar. Son olarak en üst donanım paketine yani Veloster serisinin en full donanıma sahip modeli olan Veloster Turbo Premium’un fiyatlarına değinelim. Bu model manuel vitesli olarak 38.990 Dolar’a satılırken, otomatik vitesli alınmak istenirse fiyat 41.990 Dolar’a çıkmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir