EasyCep iPhone 6S Plus Alışveriş Deneyimi

easycep iphone 6s plus

Herkese merhaba. Yeni bir alışveriş deneyimi içeriğiyle daha sizlerleyim. Bu konseptte daha önce 2 içerik paylaşmıştım, onlara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu içeriğin konusu EasyCep iPhone 6S Plus alışverişim olacak.

Daha önce EasyCep üzerinden iPhone 6S ve 7 alışverişlerim olmuştu. Her iki alışverişime dair tecrübelerimi sizlerle paylaşmıştım. iPhone 6S Plus ile 3. kez EasyCep firmasını tercih etmiş oldum. Şimdi gelin baştan sona alışveriş maceram nasıl gerçekleşmiş birlikte bakalım.

  • Satın Alınış Sebebi

Zamanında sıfır olarak satın alıp, uzun bir süre oldukça memnun şekilde kullandığım Asus Zenfone 3 akıllı telefonum mevcut. Bu akıllı telefon bir süredir yedek telefon olarak kenarda durmaktaydı. Piyasası olmayan ve artık yedek parçası da zor bulunacak bir akıllı telefon modeli.

Hem sıfır alındığı, hem elden ele dolaşmadığı, hem de temiz kullanıldığı için neredeyse sıfır ayarında bir cihaz. Şimdiye kadar pil dahil hiçbir parçası da değişmedi. İlginç bir şekilde hala da günlük işinizi görecek bir pil performansına sahip.

Fakat tüm bunlara rağmen herhangi bir arızada elimde kalma ihtimaline karşın gözden çıkarttım. Eski de olsa bunun yerine bir iPhone modeli satın almaya karar verdim. Çünkü eski bir model bile olsa iPhone’ların parçası rahatlıkla bulunabiliyor ve ikinci el piyasası da hareketli.


  • Nereden Satın Alınacağı Aşaması

Biraz önce de söylediğim gibi daha önce EasyCep üzerinden iPhone 6S ve 7 satın almıştım. Bu 2 alışverişimden memnun olduğum ve taksit imkanı da olduğu için yine başka yerlere bakmadan EasyCep’i tercih ettim diyebilirim.

  • Modele Karar Verme

Ben günlük olarak iPhone 7 kullanmaktayım. Asus Zenfone 3 ise evde yedek telefon olarak duruyor fakat hiç kullanılmıyor değil. Arada oyun oynama ve video izleme gibi şeyler için kullanıyorum.

Malum iPhone 7 ekran olarak da kasa olarak da Zenfone 3’e göre küçük. Zenfone 3 onun yanında nerdeyse tablet gibi kalıyor. Bu sebeple bu kullanımımdan memnun olduğum için sürdürmeye karar verdim.

Yani iPhone 7’nin yanına ona göre büyük ekranlı bir model tercih etmeliydim. Fakat biri iOS biri Android işletim sistemli telefona sahip olmak kullanımda aksamalar yaratabiliyor. Bu sebeple Zenfone 3’ün yerine alacağım cihaz iOS işletim sistemli olacaktı.

En nihayetinde yedek telefon olacağı için çok üst model olmasına gerek yoktu. Alt modellere bakarak incelemeye başladım. 6S Plus varken donanım sebebiyle 6 Plus’ı direkt es geçtim ve 7 Plus ile karşılaştırmaya başladım.

7 Plus elbette 6S Plus’a göre daha iyi fakat en nihayetinde arka arkaya çıkan modeller. Yani aralarında 1 veya 2 model yok. Fakat buna ek olarak satış fiyatı açısından arada 2 kat fark vardı. Bu yüzden 1 üst model telefona 2 kat fark ödemek mantıksız geldi ve 6S Plus üzerinde karar kıldım.

easycep iphone 6s plus

  • Kozmetik Durum, Kapasite ve Renk Seçimi

Daha önce satın aldığım 6S ve 7 mükemmel kozmetik seviyesindeydi. 6S Plus’ı da aynı şekilde almaya karar verdim. Sonuçta güncel olmayan eski bir model, kasası değişmiş olması bir avantaj olur.

Kapasite konusunda 16, 32, 64 ve 128 GB gibi seçenekler mevcut. 16 az, 128 ise gereksiz fazla olacaktı. 32 ve 64 arasından 64 GB’ı tercih ettim.

Son olarak renk seçmem lazımdı. Renk olarak ise Silver, Space Gray, Gold ve Rose Gold olmak üzere 4 seçenek var. iPhone 6S’ı Space Gray, 7’yi ise Black renkte satın almıştım. 6S Plus’ta da bunlara bağlı olarak Space Gray tercih ettim.

Sonuç olarak tercih ettiğim model; mükemmel kozmetikte, Space Gray rengine sahip, 64 GB depolama kapasitesi olan Apple iPhone 6S Plus oldu.

  • EasyCep iPhone 6S Plus Kargo Süreci ve Sonrası

Tercih ettiğim kombinasyonda 6S Plus EasyCep üzerinde satışta vardı. Bu sebeple aradığım gibi bir telefonun stoğa girmesini beklemem gerekmedi ve direkt satın alabildim. 6S’i satın alırken stok kovalamam gerekmişti fakat 7’de tam tersi şekilde stok vardı.

Satın alma işlemini tamamladıktan sonra aynı gün içinde kargoya teslim edildi. Sonrasında ise hemen sonraki gün dağıtıma çıkarak elime ulaştı. Daha önce satın aldığım 2 model Aras Kargo ile gönderilmişti fakat bu sefer Yurtiçi Kargo ile geldi. Sanırım anlaşmalı kargo firmasında bir değişikliğe gidilmiş.

Aras Kargo iyi olsa da her zaman ilk tercihim Yurtiçi olduğundan dolayı benim için iyi oldu. Hatta önceki 2 alışverişimden birinde Aras Kargo telefonu direkt kapıya bırakıp gitmişti. Neyse ki eve döndüğümde yerinde bulabilmiştim.

Evet, bahsettiğim kombinasyonda bir 6S Plus aldım fakat rapor? Yenilenmiş bir telefon konusunda rapordan bahsetmemek elbette olmaz. Tarafıma gönderilen cihazın 4 değişeni vardı. Bunlar; ekran, kasa, arka kamera ve batarya.

Batarya zaten hemen hemen her cihazda değişiyor. Kasa ise mükemmel kozmetikteki cihazlarda hep değişmiş oluyor. Benim için ekstra olan 2 şey ekran ve arka kamera oldu. Bunlardan arka kameranın zaten orijinali ile değişimi yapılmış. Onun haricinde ekran, kasa ve batarya eşdeğer ile değiştirilmiş.

Kasa ve batarya eşdeğer ile değişiyor, bunu biliyorum zaten. Ekranın eşdeğer ile değiştiğini ise orijinal bir ekrana bakarak net şekilde anlıyorsunuz. Kullanım konusunda bir eksiği yok fakat iş renklere gelince kendini belli ediyor diyebilirim. Ama sonuçta eşdeğer de olsa sorunsuz ve sıfır bir ekran olduğu için benim açımdan bir problem yok.


  • EasyCep iPhone 6S Plus Alışveriş Deneyimi Sonuç Bölümü

Gelelim sonuç bölümüne. Önceki 2 EasyCep alışverişimden memnun kaldığım için 3. sefer EasyCep’i tercih ettim. İstediğiniz kombinasyonda telefonu taksitli ve 1 yıl garantili şekilde satın alabilmek oldukça avantajlı bir durum. Ayrıca yanında cihazın değişen parçalarını içeren rapor da geldiği için telefonun geçmişini biliyorsunuz.

EasyCep’e göre daha uygun fiyata ikinci el piyasasından aynı telefonu satın almak mümkün. Ama telefonun neresi tamir görmüş bilmiyorsunuz, satıcıya inanmak durumundasınız. Ayrıca telefon çalıntı mı değil mi o da belli değil. Buna ek olarak eski bir modelse garantisi de olmuyor.

Eğer telefon satın alma konusunda EasyCep ve ikinci el piyasası arasında kaldıysanız bu bahsetmiş olduğum faktörleri de hesaba katarak kararınızı verebilirsiniz. Ben 3. sefer EasyCep’i tercih ettim ve yine memnun kaldım.

İçeriğimizin burada sonuna geldik. Eğer faydalı bulduysanız sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ayrıca konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıda yorum olarak paylaşabilirsiniz. Buna benzer diğer içeriklerime buraya tıklayarak göz atabilirsiniz. Sonraki içeriklerde görüşmek üzere…

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir