Android 11 İle Birlikte 4K Video Kayıt Sınırı Kalkacak

4K video kaydı, Android işletim sistemine sahip akıllı telefonların en büyük problemlerinden birisi. Gerek donanım gerekse işletim sistemi kaynaklı sınırlamalar nedeniyle 4K video kayıtlarında istenen performans alınamayabiliyor. 4K video kaydı ile ilgili yaşanan en büyük kısıtlamaların başında kayıt limiti geliyor. Android işletim sistemli akıllı telefonunuz ile 4K çözünürlüğünde video çektiğiniz zaman videonun dosya boyutu 4 GB’ın üzerine çıkamıyor. Bu da 4K çözünürlüğünde uzun süreli videolar çekilmesinin önüne geçiyor. Son haberlere göre bu durum Android 11 ile birlikte değişecek gibi.

Bazı akıllı telefon üreticileri artık 8K video kaydı ile ilgili çalışmalar yaptıkları için, Android tarafında 4K ile ilgili bu sorunun bir an önce halledilmesi gerekiyor.


Android platformunda 4K video kayıtta boyut ile ilgili yaşanan bu sorunun ortadan kalktığını keşfedenler ise XDA Geliştiricileri. Geliştiriciler, test amaçlı olarak Android işletim sistemli akıllı telefonlara 4K video kaydettiklerinde dosya boyutunun 32 GB’a kadar çıktığını görüyorlar. Sonrasında da bu bilgiyi kendi platformlarında diğer kişilerle paylaşıyorlar.

Android tarafında 4K video kaydı ile ilgili olarak yaşanan bu gelişme, Android 11 sürümünün Mart ayında Beta sürecine girmesiyle birlikte açığa kavuşmuş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir