Facebook Gaming, Twitch’ten Yayıncı Transfer Etti

İnternet üzerindeki canlı yayın platformları arasında gerçekleşen yayıncı transferi furyası tüm hızıyla devam ediyor. Twitch, bir yayıncısını daha başka bir platforma kaptırdı ve Facebook Gaming önemli bir ismi kadrosuna kattı.

Twitch bu yıla kadar bariz bir şekilde açık ara en iyi canlı yayın platformuydu. Bu yıl diğer platformların atağa geçmesiyle önemli yayıncılarını birer birer kaybederek düşüşe geçmeye başladı. Daha önce Ninja, Shroud, CouRageJD, KingGoliathon gibi yayıncılar Twitch platformunu terk etmiştiler.


Twitch’in en beğenilen yayıncılarından birisi de “Disguised Toast” adıyla bilinen Jeremy Wang. Wang, bu yıl en iyi 40 yayıncı arasına girmişti. Jeremy Wang önemli bir karar alarak Twitch’i bıraktı ve Facebook Gaming platformuna transfer oldu. Genellikle yayıncı transferleri Twitch’ten Mixer’e şeklinde gerçekleşse de Facebook Gaming bu transfer ile iddiasını ortaya koymuş oldu. Disguised Toast yaptığı yayınlarında oynadığı Apex Legends, Hearthstone, League of Legends gibi oyunlarla tanınmıştı. 1.3 Milyon takipçiye sahip olan Jeremy Wang’ın yayınları 72 milyondan fazla izlenmişti. Bu ayrılıkla birlikte Twitch bir darbe daha almış oldu.

Genellikle yayıncı transferlerinin kazananı Mixer oluyordu fakat Facebook bu sefer kazanan taraf oldu. Facebook, bu transferle birlikte diğer canlı yayın platformlarına göz dağı verdi denilebilir ve ilerleyen zamanlarda başka yayıncıların da Facebook tarafına transferini görebiliriz. Söz konusu transferle ilgili olarak Facebook’un Jeremy Wang’a hatırı sayılır bir ödeme yaptığı ifade ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir