Asus TUF Gaming H3 7.1 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

asus tuf gaming h3

Uzunca bir aradan sonra yeni bir içerikle herkese tekrar merhaba. Bununla birlikte tekrar yeni içeriklerle sizlerle olacağım. Vermiş olduğum uzun bir aradan sonra bir inceleme yazısıyla karşınızdayım. Bu yazıda Asus TUF Gaming H3 7.1 kablolu oyuncu kulaklığını elimden geldiğince sizler için incelemeye çalışacağım.

Ben normalde bilgisayarda kulak içi kulaklık kullanmaktayım. Bunun yanında bir de harici bir mikrofonum bulunmaktaydı. Hem kablo karmaşasını hem de masadaki karmaşayı azaltmak adına bir arayışa giriştim. Hedefim oyun oynarken kaliteli ses veren ve sesli konuşmalarda tatmin edici mikrofona sahip bir oyuncu kulaklığı bulmaktı.

Ses deneyimi aslında kişisel bir şey olduğu için ben daha çok fiyat ve markaya odaklı olarak araştırmalara başladım. Bütçeme uygun olan bilindik markaların ürünlerinden bir liste oluşturdum. Bu kulaklık da söz konusu listeye dahil bir üründü. Hatta Asus olmasından dolayı benim için 1 adım öndeydi. Çünkü klavye ve mouse olarak da Asus kullanmaktayım ve oldukça memnunum.

Kulaklığa ait yeterince yorum okuyup inceleme videosu izledikten sonra ürünü satın almaya karar verdim ve siparişi geçtim. Ürünü satın alma kısmı benim için bu şekilde gelişti. Gelin şimdi ürünü aşama aşama incelemeye başlayalım:


  • Asus TUF Gaming H3 7.1 Kutusu ve Kutu İçeriği

Bu kısımda ilk olarak ürünün kutusundan, sonra da kutu içeriğinden bahsedelim. Ürünün dikine dikdörtgen yapıda ve üstten açılan bir kutusu mevcut. Kutu siyah ve koyu gri renklerden oluşmakta. Kutunun ön ve arka yüzü ile alt ve üst tarafı siyah renkken yan taraflar koyu renge sahip. Kutu genel olarak kaliteli bir ürünün kutusu bu izlenimi veriyor.

Kutunun ön yüzünde büyükçe bir şekilde kulaklığın resmi bulunmakta. Buna ek olarak ön yüzde Asus ve TUF Gaming logosu, ürünün modeli, PS4, TeamSpeak ve Discord logoları yer almakta. Söz konusu ürün bir oyuncu kulaklığı olduğu için PS4 ile kullanılabileceğine ve TeamSpeak ile Discord üzerinden sesli görüşmeler için sertifikası bulunduğuna dair vurgu yapılmış.

Kutunun üst tarafında ufak bir TUF Gaming logosu, alt tarafında ürüne ait seri numaralar ve barkodlar bulunmakta. Yan tarafların birinde Asus logosuyla birlikte TUF Gaming H3 yazısı yer almakta ve diğerinde ise ürüne ait bazı detaylar mevcut. Bu detaylardan ilki 37 dilde yazılan “3,5 mm ses girişi bağlayıcılı mikrofonlu oyuncu kulaklığı” yazısı. Diğerleri ise ürüne ait teknik detaylar, onlara daha sonra değineceğiz.

Ürüne ait başlıca özelliklerden kutunun arka yüzünde bahsedilmiş. Burada kulaklığa ait 5 özelliğin yanı sıra kutu içeriği yer almakta. Kulaklıkla ilgili ilk olarak konforlu oyun deneyimi için hafif bir tasarıma sahip olduğu söylenmekte.

Buna ek olarak dayanıklı ve sağlam paslanmaz çelik malzemeye sahip olduğu belirtilmiş. Ayrıca oyun içi iletişimde net deneyim sağladığı, etkileyici ses için özel hava geçirmez bölmesi olduğu ve 50mm Asus Essence sürücüleri olduğu yazılmış.

Kutunun arka yüzünde yer alan ve bahsedeceğim son 2 detay kaldı. Bunlardan ilki platform desteği. Ürünün PC, Mac, PS4, Nintendo Switch, Xbox One ve akıllı telefonlar ile kullanım için desteği bulunmakta. Diğer detay ise kutu içeriği. Ürünün kutu içeriği ürünün kendisi, hızlı başlangıç kılavuzu ve 3,5 mm mikrofon/ses ayırıcı kablodan oluşmakta.

asus tuf gaming h3

  • Teknik Özellikler

Ürünün kutusunu ve kutu içeriğini geride bırakarak teknik özelliklerine geldik. Bazı teknik özelliklere kutunun üzerinde yazması sebebiyle önceki kısımda değindim. Bu sebeple onlardan tekrar bahsetmeyeceğim.

Ürünün empedansı 32 ohm, kulaklık frekans tepkisi 20 ~ 20000 Hz, hassasiyeti -40 dB, mikrofon frekans tepkisi 50 ~ 10000 Hz değerlere sahip. Bunlara ek olarak ürün 294 gram ağırlığında ve kablosu 1.3 metre uzunluğa sahip. Ayrıca ses/mikrofon kulaklık ayırıcı kablosu da yine aynı şekilde 1.3 metre uzunluğa sahip.

Bu bölümü son olarak ürünün stereo kanala ve Windows Sonic destekli 7.1 Sanal Çevresel Ses desteğine sahip olduğunu belirterek noktalayalım.

  • Diğer Detaylar

Ürün genel olarak konforlu bir yapı ve hafif denilebilecek bir ağırlığa sahip. Üst kısmın kafa boyutuna göre genişletilebilen ayarı mevcut. Kulak yastık kısımları rahat ve sıkmıyor. Kulaklığın sol tarafında ses ayar ve mute tuşu bulunmakta. Ayrıca ürünün mikrofonu esnek ve sağlam bir yapıda. İstediğiniz konuma göre ayarlayabilmeniz mümkün.

TUF Gaming H3 toplam 4 adet renk seçeneğine sahip. Bunlar; gun metal, mavi, kırmızı ve gümüş şeklinde. Ben mouse ile klavyemle daha iyi uyum sağlayacağı için gun metal rengini satın aldım. Bunun yanında bu rengi başlı başına beğendiğimi de söyleyebilirim.

Adı her ne kadar oyuncu kulaklığı olsa da üzerinde çoğu oyuncu kulaklığında gördüğümüz herhangi bir aydınlatma bulunmamakta. Asus bu üründe gösterişten çok konfor ve sağlamlığa odaklanmış demek hiç yanlış olmaz. Ayrıca ürün 24 ay garantiye sahip.


  • Asus TUF Gaming H3 7.1 İncelemesi Sonuç Bölümü

Asus TUF Gaming H3 7.1 oyuncu kulaklığı incelemesini burada bitirmek istiyorum. Elimden geldiğince bir kulaklık incelemesinde yer alması gereken tüm detaylara yer verdiğimi umuyorum. İncelemede özellikle bazı şeylere yer vermemeye çalıştım.

İstemeden de olsa atladığım bazı detaylar da olabilir, bunların önemi yok. Çünkü ürünle alakalı bir de kullanıcı deneyimi yazısı hazırlayacağım. Bu yazıda bu ürünü kullandığım yaklaşık 1 yıllık süre zarfındaki deneyimlerimden bahsedeceğim.

Sonuç olarak TUF Gaming H3 hem TUF Gaming serisine hem de Asus markasına yakışan bir ürün. Döviz kurları sebebiyle değişen fiyatlardan dolayı fiyat bilgisi veremiyorum. Ürün halihazırda sıfır olarak piyasada bulabileceğiniz bir model. Bu sebeple eğer fiyatı bütçenizi aşmıyorsa muhakkak incelemenizi ve şans vermenizi öneririm.

Uzun zaman sonra bir incelemeyle sizlerle birlikte oldum. Bundan sonra sıradaki içeriğim bu ürünün kullanıcı deneyimi olacak. Onu da en kısa sürede hazırlayıp paylaşmış olacağım. Ürünle veya incelemeyle ilgili düşüncelerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz. Ayrıca buna benzer diğer inceleme içeriklerim için buraya tıklayabilirsiniz. Sonraki içerikte görüşmek dileğiyle…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir