Xiaomi Mi Band 2 Akıllı Bileklik Uzun Kullanım Deneyimi

xiaomi-mi-band-2-kullanici-deneyimi

Daha önce incelemesini yaptığım Xiaomi Mi Band 2 akıllı bilekliğin uzun kullanım deneyimi yazısıyla karşınızdayım. Bu akıllı bileklik hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için Xiaomi Mi Band 2 Akıllı Bileklik İncelemesi başlıklı inceleme yazıma gidebilirsiniz. Ayrıca akıllı bileklikler hakkında hiçbir bilginiz yoksa Akıllı Bileklik Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı yazımdan bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu yazı içerisinde, Xiaomi Mi Band 2’yi  kullandığım 1,5 aylık süre zarfı sonrasında ürünün durumuyla ilgili deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım. Başlıklar halinde ilerleyeceğimiz uzun kullanım deneyimi yazısına gelin başlayalım:

xiaomi-mi-band-2-kullanici-deneyimi

  • Pil Performansı ve Şarj Süresi

Ürün kutudan 0 şarj ile çıktığı için aldığım gün doğrudan şarja koydum ve tamamen şarj ettim. Satın aldıktan sonra tam 1 ayın dolduğu gün kalan şarj %10’du ve tekrar şarja koydum. Yani benim kullanımımda ilk şarj ile 1 aylık bir süre ürün kendisini idare etti. Xiaomi’nin resmi verisi ile verdiği süre de 20 gün civarıydı zaten. Elbette kullanıma göre bu 20 günlük süre değişkenlik gösterebileceği gibi bende bu süre 1 ay oldu. Şarjı 1 ay götürebildiğim için kullanım tarzımdan bahsetmek istiyorum.

Öncelikle sadece dışarı çıktığım zamanlarda kullandım, genelde evde olduğum için evde kullanma gereği duymadım. Bununla birlikte evdeyken yani kullanmadığım zamanlarda akıllı telefonum ile bluetooth bağlantısını kapalı tuttum. Sadece dışarı çıktığım zamanlarda bluetooth ile bağlantıyı aktif ettim. Özellikleri içerisinden tarih/saat, adım sayar, arama/mesaj bildirimleri, oturma uyarısı özelliklerini kullandım.


Kullananlar bilirler, ürünü kullansanız da kullanmasanız da kapatma gibi bir özelliği olmadığı için bileklik sürekli açık vaziyette. 2. şarj edişimden bu yana ise yaklaşık 2 haftalık bir zaman geçti ve şarj an itibariyle %57’de, yani bu kullanım tarzımla yine 1 ayı göreceğim.

Bunun yanında şarj dolum süresinden de bahsedeyim. Yanlış hatırlamıyorsam 2 saat gibi bir sürede tam dolum yapıyor. Ben şarj ederken bilgisayarın USB çıkışlarından birine takarak şarj ettim. Eğer bir adaptöre bağlayıp prizden şarj ederseniz şarj süresi farklı gösterecektir.

xiaomi-mi-band-2-kullanici-deneyimi

  • Dayanıklılık

Dayanıklılık kısmında öncelikle ürünün kendisinden, yani ekran kısmından bahsedeceğim. Şu zamana kadar ekranla alakalı işlevsel veya parlaklıkla alakalı bir sorun yaşamadım, ilk aldığım gibi stabil bir şekilde çalışıyor. Ben dikkatli kullandım fakat biliyorsunuz bazı cihazlar malzemesi itibariyle çiziklere çok açık oluyor, bunda öyle bir şeye rastlamadım. Ekranda herhangi bir çizik, leke vs. bir şey bulunmamakta. Buraya özellikle değinmek istedim çünkü ekran malzemesi parlak olduğu için, genelde parlak görüntüdeki malzemelerde çizikler kolay oluşuyor.


Cihazın arka tarafı ekran gibi parlak değil, mat. Orada da herhangi bir çizik vs. bulunmamakta. Cihaz, kayışı ile birebir uyumlu bir şekilde tam oturuyor fakat cihaz ve kayış arasına yine de ufak tozlar girmiyor değil. Şarj zamanı cihazı kayışından ayırdığınız zaman kolayca o kısmı temizleyebilirsiniz. Son olarak kayışa geçelim, kayışta da herhangi bir sıkıntı yok. Kayışla ilgili olabilecek renkte değişme veya deforme gibi şeylere henüz rastlamadım.

xiaomi-mi-band-2-kullanici-deneyimi

  • Xiaomi Mi Band 2 Uzun Kullanım Deneyimi Sonuç Bölümü

Xiaomi Mi Band 2 akıllı bilekliğin özellikleri ve kendisi zaten belli. İncelemesinde özellik detaylarına inmiştim ve benim kullanım tarzımda uzun vadede gözlemlediğim detaylar da bu şekildeydi. Genel olarak özellikleri, bir akıllı bileklik için gayet yeterli ve verdiğim ücretin karşılığını kesinlikle verdiğini düşünüyorum. Xiaomi, akıllı bileklik alanında söz sahibi olan firmaların başında geliyor.

Xiaomi Mi Band 2’yi ciddi bir şekilde almayı düşünenler için kullanım deneyimim bu şekildeydi. Son olarak En İyi Akıllı Bileklik Markaları başlıklı yazıma giderek akıllı bileklik markaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sonraki uzun kullanım deneyimi yazısında görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir