TP-LINK TL-PB10400 Powerbank Uzun Kullanım Deneyimi

tp link

Merhaba, ilk incelememi TP-LINK TL-PB10400 Powerbank İncelemesi başlıklı yazımda bu ürünü inceleyerek yapmıştım. Bu yazımda ise, bu ürünü uzun zamandır kullandığım için ürünün durumu hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Ürünü 2015 yılında satın almıştım ve 3 yıldan fazla bir süredir kullandığımı göz önünde bulundurarak farklı başlıklar altında ürünü her yönüyle sizler için değerlendireceğim. Bu arada eğer powerbank’ler hakkında hiçbir bilgi sahibi değilseniz Powerbank Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı yazıma giderek powerbank’ler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Şimdi gelin uzun kullanım deneyimime başlayalım:


  • TP-LINK TL-PB10400 Powerbank Pil Performansı

Öncelikle ilk olarak pil performansından bahsedeceğim. Ürünü çok sık kullandığımı söyleyemem. Elektrik gittiği zamanlar ve şehir dışına çıktığım zamanlar kullandım. Bu yüzden ürün fazla yıpranmadı ve ürünün pil performansı konusunda bir gerileme hissetmemekteyim.

  • USB Çıkışları ve Micro USB Girişi

Biliyorsunuz ürün üzerinde 2 adet USB çıkışı bulundurmakta, bir de ürünün kendisinin şarjı için bir adet Micro USB girişi mevcut. Bu giriş ve çıkışların hepsi çalışır vaziyette ve dıştan gözüktüğü kadarıyla en ufak bir eskimeye dair paslanma vs. bir durum bulunmamakta.

tp-link-powerbank-kullanici-deneyimi

  • Şarj Göstergesi-El Feneri-Tuş

Şarj göstergesi çalışır durumda, herhangi bir sıkıntı yok, doluluk oranını doğru ve düzgün bir şekilde göstermeye devam ediyor. El feneri özelliği yine çalışır durumda. Aydınlatmasında herhangi bir zayıflık veya çalışmama gibi bir durum söz konusu değil. İlk günkü gibi düzgün ve iyi aydınlatıyor. Üründe biliyorsunuz 1 adet tuş mevcut. Bu tuşla hem kalan şarjı görüyorsunuz hem de el feneri açıp kapatıyorsunuz. Bu tuşun durumda da gayet iyi, basmama-takılma vs. herhangi bir şey yok.

  • Micro USB Kablo

Ürünün yanında gelen Micro USB kabloda giriş kısımlarında herhangi bir paslanma gibi bir şey söz konusu değil. Kabloda uç kısımlarında olsun orta kısımlarında olsun herhangi bir açılma veya kopma yok. Yapısı itibariyle kablo dayanıklı olduğu için ve ben de az ve temiz kullandığım için bir sıkıntı yaşamadım. Powerbank’i şarj ederken ve Micro USB girişli bir cihazı powerbank üzerinden şarj edeceğim zaman hala bu kabloyu kullanmaktayım. Kabloyla ilgili son olarak renkte sararma vb. bir şey de olmadığını belirteyim.

tp-link-powerbank-kullanici-deneyimi

  • TP-LINK TL-PB10400 Powerbank Dış Yapısı

Ürünün dış kısmı piano dediğimiz parlak bir yapıda. Biliyorsunuz bu tarz ürünler çizilmeye çok elverişlidir. Ben ürünü kullanırken olsun kullanmazken olsun hem kılıfında tutmama rağmen ufak tefek kılcal çizikler mevcut. Fakat bu çizikler ilk bakışta uzaktan görülebilen ve rahatsız eden çizikler değil, ışık altında bakınca gözüken tarzda kılcal çizikler.

Bunun dışında alt kısmında bulunan TP-LINK yazısı, üst kısmındaki çıkışların yanında bulunan amper değerleri, tuşun üzerinde bulunan simgeler gibi detaylarda herhangi bir silinme de olmadı. Biliyorsunuz bu tarz şeyler genelde kullandıkça siliniyorlar ve en sonunda kayboluyorlar. Bunlar dışında dış kısmıyla ilgili belirtebileceğim başka bir şey yok.

  • Kılıf

Ürünün yanında kutusundan çıkan kılıf hala sapa sağlam. Zaten ilk görünce bile kaliteli bir kılıf olduğunu anlıyorsunuz. Ne içten ne dıştan herhangi bir yırtılma, kopma vb. bir deformesi bulunmamakta. Tam ürün için yapılmış kaliteli bir kılıf.

Micro USB kabloyu düzgün bir şekilde katlar sararsanız powerbank ile birlikte çok rahat kılıfın içine sığıyor, ben sürekli bu şekilde ürünü ve kablosunu muhafaza etmekteyim. Ayrıca kılıf yapısı itibariyle eğer leke vs. olursa yıkanabilecek şekilde. Eğer üzerine bir şey dökülürse veya kendiliğinden leke vs. oluşursa yıkayıp kurutarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

tp-link-powerbank-kullanici-deneyimi

  • TP-LINK TL-PB10400 Powerbank Uzun Kullanım Deneyimi Sonuç Bölümü

TP-LINK markasının TL-PB10400 isimli powerbank’inin uzun kullanım deneyimi yazısının sonuna geldik. Yazının en başında da belirttiğim gibi 2015 yılında satın aldım ve 3 yıldan fazla bir süre oldu. Hala sıkıntısız bir şekilde kullanmaktayım ve üründen memnunum. Tekrar bir powerbank ihtiyacım olsa muhtemelen bu tecrübemden dolayı yine bu ürünü tercih ederdim. TP-LINK markası bu ürün ile benden geçer not aldı. Hala piyasada olan bir ürün ve almayı düşünenlere tavsiye ederim.


Eğer powerbank kategorisi içinde hangi marka iyi hangisi kötü bilmiyorsanız En İyi Powerbank (Taşınabilir Şarj Cihazı) Markaları başlıklı yazıma giderek sizler için derlemiş olduğum en iyi powerbank markalarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca powerbank alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız Taşınabilir Şarj Cihazı (Powerbank) Satın Alma Rehberi başlıklı yazıma giderek önemli noktaları öğrenebilir, kolay ve doğru bir şekilde powerbank seçimi yapabilirsiniz. Son olarak buraya tıklayarak ürünün resmi sayfasına gidebilirsiniz. Bir sonraki uzun kullanım deneyimi yazısında görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir