Microsoft’un Telefonunuz Uygulaması İçin Yeni Özellik Geliyor

Microsoft, Windows 10 işletim sistemi için hazırlamış olduğu “Telefonunuz” uygulamasını geçen yılın Ekim ayında yayınlanan büyük güncellemeyle birlikte kullanıma sunmuştu. Kullanıcıların, telefonları ile bilgisayarları arasında bağlantı kurulmasını sağlayan bu uygulama Microsoft tarafından geliştirilmeye devam ediyor.

“Telefonunuz” uygulaması yayınlanacak son güncellemeyle birlikte yeni bir özelliğe daha sahip olacak. Microsoft, bu özelliğin kullanıcıların geri bildirimleri göz önüne alınarak uygulamaya eklendiğini belirtti. Buna göre görülüyor ki yeni özellik geniş bir kitle tarafından talep edilmiş.


Şimdi biraz “Telefonunuz” uygulamasına gelen özelliğin ne olduğuna bakalım. Bu uygulama zaten hali hazırda Android işletim sistemli akıllı telefonlardaki fotoğrafların, Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarda görüntülenmesini sağlıyordu. Fakat bu özellik sadece 25 fotoğrafla sınırlıydı. Yani sadece telefonda yer alan son 25 fotoğrafa bilgisayardan bakılabiliyordu. Son güncellemeyle Microsoft, bu sınırı oldukça yukarı çıkartarak 2.000 yaptı. Artık akıllı telefonlarda yer alan son 2.000 fotoğrafa bilgisayar üzerinden erişim sağlanabilecek.

Söz konusu güncelleme şu anda kademeli olarak dağıtılmakta. Öncelik her zamanki gibi Insider programının üyelerinde olacak. Sonrasında ise tüm kullanıcılar için yayınlanarak genel kullanıma açılmış olacak. “Telefonunuz” uygulaması son olarak arama yapma ve gelen aramaları cevaplama gibi 2 önemli özelliğe kavuşmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir