Microsoft Explorer Touch Mouse Uzun Kullanım Deneyimi

microsoft mouse

Herkese merhaba. Daha önce incelemesini yaptığım Microsoft Explorer Touch kablosuz mouse ürününün uzun kullanım deneyimi yazısı ile karşınızdayım. Bu yazıda ürünü uzun kullanımım ile birlikte gözlemlediğim şeyleri sizlere aktarmaya çalışacağım.

Ürünün incelemesine gitmek için Microsoft Explorer Touch Kablosuz Mouse İncelemesi başlıklı yazıma gidebilirsiniz. Bu uzun kullanım deneyimi yazısı, söz konusu ürün sadece tek başına bir mouse olduğu için kısa olacak. Ufak maddeler halinde gözlemlediğim şeyleri aktardığım yazıya geçelim:

İnceleme yazımda da söylediğim gibi tasarımsal olarak üst ve alt kısmında piano black yani parlak plastik bir malzeme kullanılmış. Her ne kadar şık ve modern gözükse de bu malzeme çizik ve lekelere elverişli. Uzun kullanım sonrası üst kısımda çizikten ziyade lekeler daha fazla. Ne kadar temizlense de toz ve lekeleri anında çekiyor maalesef. Alt kısmında ise durum tam tersi. Alt kısım sürekli zeminle temas halinde olduğu için burada çizikler yoğunlukta. Bu çizikler kılcal olduğu için direkt göze çarpmıyor.

Yan kısımları yumuşak plastik bir malzemeye sahip. Uzun süreli kullanım sonrası deforme gayet az. Görüntü olarak ve kullanım olarak ciddi bir durum söz konusu değil. Sadece çok dikkatli bakılınca sürekli parmakların temas ettiği noktalarda diğer kısımlara göre çok hafif bir deforme olduğunu görüyorsunuz.


Ürüne adını veren dokunmatik scroll tuşu “touch” kısmında herhangi bir işlevsel veya kozmetik olarak sorun bulunmamakta. Pil performansı ise düşük kalitede pil takılmadığı sürece Microsoft‘un verdiği kullanım süresini karşılıyor.

Bahsedeceğim son kısım alt kısmındaki pilin takıldığı kısmı kapatan pil kapağı. Bu ürünle ilgili tek şikayetim bu kapağın mekanizması diyebilirim. Kapağı açmak için bastırdığınız kısmın arka tarafında ufak bir parça bulunmakta. Kapağı açıp-kapatırken bazen bu parça atıyor, atınca da kitleme mekanizması takılıyor ve çalışmıyor. Bunu düzeltmek için bahsettiğim ufak parçayı tekrar yerine yerleştirip, tekrar atmaması için dikkatli bir şekilde kapağı kapatmanız gerekiyor.

  • Microsoft Explorer Touch Mouse Uzun Kullanım Deneyimi Sonuç Bölümü

Gelelim sonuca. Ürünü ilk alacağım zaman zaten ürünün üst kısmının parlak bir yapıda olduğunu gördüğüm için, toz ve çizik konusunda bir şikayetim yok. Zaten dediğim gibi üst kısmı toz çekerken alt kısmı da yüzeyle temastan dolayı kılcal çizikler bulundurmakta. Ürünle ilgili genel anlamda arada uğraştıran pil kapağı dışında bir şikayetim olmadı.

Pil performası açısından bir sıkıntısı yok. Kullanıldığı aşağı yukarı 3-4 yıllık süre zarfında herhangi bir arıza da meydana gelmedi. Bir yerlerde denk geldiyseniz eğer ve bu tarz bir mouse arıyorsanız Microsoft Explorer Touch kesinlikle önerebileceğim bir mouse. Uzun kullanım deneyimi yazım burada sonra ermekte, sonraki yazıda görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir