Logitech G213 Prodigy RGB Klavye Uzun Kullanım Deneyimi

logitech g213 prodigy

Herkese merhaba. Daha önce web sitemde incelemesini yaptığım Logitech G213 Prodigy RGB oyuncu klavyesinin bu sefer uzun kullanım deneyimiyle sizlerleyim. Eğer incelemeyi hala okumadıysanız Logitech G213 Prodigy RGB Oyuncu Klavyesi İncelemesi başlıklı yazıya giderek incelemeyi okuyabilirsiniz.

Bu uzun kullanım deneyimi yazısını hazırlamadan önce, klavyeyi 6 aydır kullandığımı henüz yazının başlarındayken belirtmek istiyorum. Bu uzun kullanım deneyimi yazısında, bu klavyeyi kullandığım süre boyunca gözlemlediğim ve aklıma gelen her türlü detayı maddeler halinde sizlere sunmaya çalışacağım. Gelin başlayalım:


İnceleme yazımda da belirttiğim gibi, klavyenin uzun vadeli kullanıma yönelik bir yapısı var. Sağlamlık hissini kutuyu ilk açtığınız anda size veriyor ve kullanım sonrası bu his aynen devam ediyor.

Tuş tasarımı kesinlikle çok iyi. Kısa bir sürede klavyeye alışıyorsunuz. Konfor açısından da ses açısından da memnun edici. Ayrıca tuşların üzerindeki harf ve rakamlar zamanla silinecek gibi değil. 6 aylık kullanımım sonrasında şu an herhangi bir silinme ile karşılaşmadım.

Logitech’in uygulamasını gerçekten beğeniyorum. Basit ve kullanışlı. Genelde uygulamaya klavyenin ışık renk ve tonunu ayarlamak için girdim. Başka bir şey için girdiğim zamanda da aradığım şeyi kolaylıkla bulabiliyorum. Klavye iyi olabilir ama yazılım iyi değilse, klavyeden soğutabilir sonuç olarak.


Kablosu korumalı olduğu için klavyenin kendisi gibi gayet sağlam bir yapıda. Herhangi bir deforme, kopma vb. bir durum meydana gelmedi.

Bilek desteğinden ilk günkü gibi memnunum. İster oyun oynayın ister yazın yazın, iki kullanımda da bilek desteği yeterli gelecektir.

Aydınlatma konusuna gelelim. Herhangi bir arıza meydana gelmedi, ilk günkü gibi çalışıyor.

İncelemede de söz etmiştim. Mat malzeme biraz fazla toz tutuyor. Artısı parmak izi gibi lekeler yok ama toz tuttuğu için arada tozunu almak gerekiyor.

Yine leke belli etmemesi gibi, mat malzemenin diğer artısı da çizikler gözünüze gözünüze batmıyor ki benim kullanımımda herhangi bir çizik oluşmadı.

  • Logitech G213 Prodigy RGB Klavye Uzun Kullanım Deneyimi Sonuç Bölümü

Kısa bir sonuç kısmıyla birlikte bu klavyenin de uzun kullanım deneyimini tamamlayalım. Öncelikle eksilerine değineceğim ki bu eksiler kişiden kişiye göre değişebilir şeyler. Öncelikle mat malzeme yapısı nedeniyle biraz fazla tozlanıyor. İkinci olarak bilek desteği kısmı klavyeye sabit, bilek desteğini sevmeyeniniz varsa bu sizin için bir eksi olabilir.

Üçüncü olarak ta aslında bir eksi değil ama öyle gibi oluyor, klavye mekanik bir klavye değil. Fiyatı itibariyle mekanik klavyelerin arasında kalıyor. Dolayısıyla mekanik olmayan bir klavye için fiyatı yüksek gözüküyor. Klavyelere markalarına takılmadan bakan birisi, bu fiyata mekanik varken neden bunu alayım diyebilir, tercih meselesi elbette.


Son olarak genel görüşümü belirteyim. Her türlü kullanımda klavyeden ben şahsen memnun kaldım. Bir şey olmadığı sürece klavyeyi uzun yıllar kullanmaya devam edeceğim ki o fikirle satın almıştım. Yapısı da uzun süreli kullanıma çok müsait duruyor. Eğer mekanik olmayan standart bir klavye arıyorsanız, aydınlatması olsun, kaliteli olsun diyorsanız listenize dahil etmenizi öneririm. Eğer bu klavye bütçeniz dahilinde satın alabileceğiniz bir konumdaysa satın almanız haline pişman olacağınızı düşünmüyorum.

Logitech G213 Prodigy RGB oyuncu klavyesi uzun kullanım deneyimi yazım burada sona ermekte. Yazı genel itibariyle uzun değil fakat bunun nedeni de bahsedeceğim başka nokta olmaması. Herhangi bir konuda arıza vermedi, sağlam ve konforlu bir ürün. Dolayısıyla almayı düşünenlere tavsiye ediyorum. Sonraki uzun kullanım deneyimi yazısında görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir