Logitech G102 Prodigy Gaming Mouse Uzun Kullanım Deneyimi

logitech g102 prodigy gaming mouse

Herkese merhaba. Daha önce incelemesini sizlere sunduğum Logitech G102 Prodigy gaming mouse ürününün uzun kullanım deneyimi yazısı ile karşınızdayım. Bu yazıda, G102‘yi yaklaşık 1,5 yıllık kullanımım sonrası durumuyla ilgili genel anlamda görüşlerimi paylaşacağım. Yorumlarım hem fiziksel yapısının durumu içerecek hem de mekanik.

Uzun kullanım deneyimi yazısına başlamadan önce eğer bu ürünün incelemesini okumadıysanız Logitech G102 Prodigy Gaming Mouse İncelemesi başlıklı yazıya giderek incelemeyi okuyabilirsiniz. Şimdi gelin Logitech G102 Prodigy oyuncu faresi uzun vadeli kullanımda ne durumda bir bakalım:


  • Logitech G102 Prodigy Gaming Mouse Dış Yapısı

Öncelikle dış kısmından başlamak istiyorum. Üründe genel anlamda mat bir malzeme kullanıldığı için çizilmelere karşı el verişli bir yapıda değil. Bu bağlamda kullandığım süre içerisinde herhangi bir çizik oluşmadı, hala ilk aldığım günkü görüntüde. Bunun yanında sadece bir kısmı hariç kir ve toz tuttuğunu söyleyemem. O kısım ise scroll tuşu. Bu mouseta aslında tek şikayetimin olduğu kısım da diyebilirim.

Scroll tuşu görevini gayet iyi yerine getiriyor, hiçbir sıkıntısı yok. Fakat malzeme yapısı ve tasarımı itibariyle scoll tuşu üzerinde oldukça kir birikiyor. Detaylı bir tırtıklı tasarımı olduğu için üstünkörü temizleyip geçemiyorsunuz, dikkatli temizlemeniz lazım. Hadi temizlediniz diyelim, çok fazla bir süre geçmeden scoll tuşu, tekrar eski kirli görüntüsüne geri dönüyor. Bence ürünün fiziksel anlamda tek sıkıntısı bu.

Kısaca bir de dış kısımla alakalı olarak aydınlatmasından bahsedeyim. Oyuncu faresi sonuçta değil mi? Aydınlatmasında da hiçbir problem yok. Işık şiddetinde azalma, ışığın yanmaması vs. hiçbir durumla karşılaşmadım, ilk günkü gibi aydınlatma gayet iyi çalışıyor.

Logitech G102 Prodigy‘ın dışından yeterince bahsettim, biraz da içine geçelim, yani asıl görevine. Sağ klik, sol klik, scroll tuşu, DPI tuşu, sol tarafta bulunan fonksiyonel tuşlar olmak üzere toplam 6 tuşun tamamı sorunsuz bir şekilde işlevini yerine getiriyor. Ne bir takılma ne de bir süre çalışmama gibi bir sorunla karşılaştım. Yani zaten bir farede karşılaşılabilecek genel sorunlar bunlar olabilir işlevi itibariyle.


Son olarak ta Logitech‘in uygulamasına ufacık bir değinip yazıyı noktalayalım. Ben klavye olarak ta Logitech kullanmama rağmen öyle çok programa girip detaylı ayar vs. yapan birisi değilim. Aydınlatma rengi olarak klavye ile senkronize bir şekilde tek renk kullanmaktayım. Logitech‘in uygulaması olan Gaming Software‘a da tek girme nedenim arada sırada aydınlatma rengini değiştirmek. Uygulamayı kullandığım zamanlarda işlevsel anlamda hiçbir problem yaşamadım. Klavye ve mouse ile tam uyum içerisinde gayet verimli çalışıyor.

  • Uzun Kullanım Deneyimi Sonuç Bölümü

Logitech G102 Prodigy gaming mouse uzun kullanım deneyimi yazısının sonuna geldik. Yaklaşık 1,5 yıllık kullanımım sonrası deneyimleyerek gözlemlediğim şeyleri bu yazıyla sizlere aktarmaya çalıştım. Kullandığım süre zarfında üründen gayet memnun kaldım ve uzun süre de kullanmaya devam edeceğim gibi gözüküyor. Ben alalı elbette uzun zaman oldu ve bu bağlamda fiyatında artış oldu fakat bence hala tercih edilebilecek bir ürün. Fiyatının karşılığını performans anlamında da kullanım rahatlığı anlamında da kesinlikle veriyor. Eğer bir oyuncu faresi almayı düşünüyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum ve yazıyı burada sonlandırıyorum. Sonraki uzun kullanım deneyimi yazısında görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir