En Çok Tercih Edilen 5 İş İlanı Sitesi

İş arayanlar için işsiz olmak ve iş aramak oldukça sıkıntılı bir süreç. Bu süreç içerisinde, sürekli yenilerinin kurulması nedeniyle internette karşınıza birçok iş ilanı sitesi çıkacaktır. Eğer iş arama sürecini ilk defa yaşıyorsanız hangisine bakacağınızı şaşırmış olabilirsiniz. En çok kullanılan iş arama sitelerinden bazılarının reklamlarına internette veya dışarıda bir yerde denk geldiyseniz, ilk aşamada onlara girip bakarsınız fakat aradığınızı bulamadıysanız başka iş arama sitelerini araştırmaya başlarsınız. İşte bu noktada en çok tercih edilen iş ilanı sitelerini bu yazıda bulabileceksiniz.


İş verenler de aynı sorunun diğer tarafındalar. İş verenler, iş yerlerine  eleman bulmak için iş ilanı verdikleri zaman elbette eleman ihtiyaçlarının en kısa sürede giderilmesini isterler. Fakat piyasada o kadar çok iş ilanı sitesi var ki bilmeyenler için kafa karışıklığına neden olabilir. Doğru siteye ilan vermek oldukça önemli. Çok tercih edilen bir site olmalı ki verdiğiniz ilanınızla birçok kişiye ulaşmalısınız. Ne kadar çok kişiye ulaşırsanız, aradığınız niteliklere göre doğru elemanı bulmanız da bir o kadar kolay ve çabuk olacaktır.

İş arayanlar ve iş verenler için, onlarca bulunan iş ilanları sitelerinden en çok tercih edilenleri yani iş veya eleman ararken öncelik verilmesi gereken sitelerden 5 tanesini hemen aşağıda bulabilirsiniz. Listede yer alan sitelere gitmek için sadece isimlerine tıklamanız yeterli:

 

 

 

 

 

 

En çok kullanılan ve tercih edilen 5 iş ilanı sitesini sizlerle paylaştığım listem burada sona ermekte. Listede yer alan bu 5 site aldıkları ödüller, ilan sayıları, üye sayıları, ziyaretçi rakamları gibi hususlarda kendisini kanıtlamış iş ilanı siteleridir. Bu yüzden bu siteler gerek iş arayan gerekse eleman arayanları tatmin edecek bir düzeydeler. Eğer bu iş ilan siteleri aradığınızı bulmanıza yetmediyse diğer sitelere de göz atabilirsiniz ama oralarda her anlamda sonuca ulaşmanızın daha zor olduğunun bilgisini vermek isterim. Sonraki listelerde görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir